Wpis z mikrobloga

Wczoraj złożyłem komputer i mam pewien problem. Coś w nim cicho popiskuje, a jak włączam benchmark to pod obciążeniem piszczenie robi się o wiele głośniejsze. W dodatku co jakiś czas przerywa obraz i robi się na sekundę czarny. Przed chwilą wyciągnąłem kartę graficzną oraz ram i wpiąłem na nowo w płytę główną, nic to nie dało.
Więc prosiłbym o pomoc/jakieś rady bo nie mam pojęcia czym to może być spowodowane.

Karta graficzna: rx 6700 xt hellhound
Procesor: intel i5 12600kf
Płyta główna: Gigabyte B760 Gaming X AX DDR4
Ram: Goodram 4x8GB 3600MHz IRDM RGB
Zasilacz: Endorfy Supremo MF5 750w

#pcmasterrace #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 12
@PanBobak: ja bym stawiał na grafę, coś musi być dupnięte albo sterowniki się pieprzą (nie powinny bo stery do serii 6000 są ok) albo masz gówniany kabel hdmi albo windows się bawi.
Ale czekej, benchmark może zmieniać rozdziałkę podczas testów stąd obraz robi się czarny co jakiś czas.
A cewki będą piszczeć bardziej podczas obciążenia, u mnie piszczą podczas benchu jak w niskiej rozdziałce leci po 1000fps, w normalnym użytkowaniu są
W dodatku co jakiś czas przerywa obraz i robi się na sekundę czarny.


@PanBobak:
Zainstalowałeś wszystkie sterowniki ze strony producenta płyty? Nie to co windows z automatu instaluje sam, tylko sterowniki chipsetu twojej płyty od producenta.
Instalowałeś system od nowa? Jeśli nie, a miałeś inną kartę wcześniej, to przed zainstalowaniem sterowników nowej, powinieneś usunąć stare stery za pomocą programu DDU.

Coś w nim cicho popiskuje, a jak włączam benchmark to pod
@GhostTrick: okablowanie to 2 kable 8 pin, a sterowniki są wszystkie (z płyty głównej i z AMD wszystkie najnowsze). Co do przeinstalowania windowsa też to zrobiłem. Sprawdzę ten automatyczny undervolting
@PanBobak: przerywanie obrazu może być spowodowane zmienną częstotliwością odświeżania na pulpicie i w grach.

Jak masz monitor powyżej 60 Hz to być może masz domyślne ustawione odświeżanie na pulpicie 60 Hz a w grach wyższe.

A piszczą cewki i nic z tym nie zrobisz. Załóż/kup se słuchawki na uszy.