Wpis z mikrobloga

Może ktoś będzie mógł mi pomóc.

Awarii uległo mi dodatkowe auto, które wykorzystywałem do "bardziej roboczych" rzeczy (Ford Fiesta Van z 2007 roku). Wczoraj rano podczas odpalenia auta chodził normalnie a nagle podczas podłączenia do zapalniczki kamerki samochodowej zgasły wszystkie światła , przestały działać zegary. Po wyłączeniu silnika i ponownej próbie niestety już się udało się włączyć samochodu.

Wymieniłem kilka bezpieczników, które miałem wrażenie były podejrzane. Podczas przekręcania kluczyka i próby zapłonu takie są objawy auta jak na filmiku poniżej. Akumulator sprawdzony i ładuje dobrze. Teraz przy próbie włączenia auta cała elektryka już działa, jedynie nie udaje się odpalić auta.

Pytanie czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Czy udałoby się to samemu naprawić czy też nie ma wyjścia i trzeba będzie zaprowadzić auto do mechanika na grubsze sprawdzenie.
Z góry dziękuje za pomoc.

#mechanikasamochodowa #samochody #naprawasamochodow #zrobtosam
Micho_master - Może ktoś będzie mógł mi pomóc.

Awarii uległo mi dodatkowe auto, któr...
  • 15
@Micho_master: nie zauwazylem filmiku xD ty jakby rozrusznik kreci może #!$%@? wieniec zebaty #!$%@? albo kolo zebate rozrusznika nie wyskakuje i nie załapuje. Możliwe że to cos z rozrusznikiem. Jabym jechal do mechanika i sprawdzil ten rozrusznik bo mysle ze to nie sa bezpieczniki ani przekaznik.
@Micho_master: zlokalizuj i zidentyfikuj co to pstryka. Wtedy można by szukać czy dostaje dobre zasilanie czy nawet na krótko dociągnąc nowe. Takie pstrykanie przekaźnika to typowy objaw zbyt niskiego napięcia docierającego do jakiegoś sterownika czy to przez słabe połączenie czy padający akumulator. Zobacz miernikiem czy między minusową klemą akumulatora a blokiem silnika i nadwoziem czy pojawia się napięcie gdy masz włączony zapłon.
Dziękuje wszystkim za pomoc.

Wymieniłem te przekaźniki oraz podładowałem akumulator :). Choć wydaje mi się, że być może przyczyną tego jest słaby akumulator (który mam już od 4 lat).