Wpis z mikrobloga

Cześć, proszę pomóżcie w wyborze typu roweru.
Mam 37 lat i 92 kilogramy. Więc chciałbym zrzucić trochę kilogramów i zacząć uprawiać jakiś sport żeby jakoś wyglądać, a nie być jak knur. Bieganie niestety z powodu problemów ze stopą u mnie się nie sprawdza, ale stopa do jazdy rowerem się nadaje. Zastanawiasz się nad gravelem romet aspre 1 albo triban rc120. Czy jest to sensowny wybór? Czy taki rower nadaje się na wyprawy rowerowe raz, dwa razy w tygodniu z dziećmi? Prócz tego planuję 3-4 razy w tygodniu robić godzinny trening.
#rower
  • 19
@spamer: 92...
phiii
ja mam 110 i gruby nie jestem :P

musisz określić co ty chcesz na tym rowerze robić... możliwości jest bez liku i do każdej trzeba myśleć o innym sprzęcie.
Prócz tego planuję 3-4 razy w tygodniu robić godzinny trening.


@spamer: Więc z racji kaprysów pogody i wygody oraz zrzucenia wagi może lepszym wyborem będzie rower stacjonarny.
@Wojciech_Skupien: 1. zapalenie rozcięgna podeszowego, chodziłem na falę uderzeniową, dawałem sobie odpoczynek itd. Powrót do biegania kończył się kolejnym bólem.
2. Dojrzałem wreszcie do aktywności. Złapałem mocną motywację. Trwa to już jakiś czas, Było bieganie, teraz tylko sport siłowy, ale muszę dodać coś aerobowego, żeby wzmocnić kondycję.

@programista15cm: tu jest problem, bo po prostu lubię jeść niezdrowe żarcie:(
zacząć uprawiać jakiś sport żeby jakoś wyglądać, a nie być jak knur.


@spamer:
90% roboty zrobi dieta a pozostale 10% siłownia i ciężary.

RC120 ma spokojną geometrie i jest spoko na wyprawy.
@spamer: w sumie spoko rowery.

Jak masz problem ze stopą, to może warto rozważyć od razu buty SPD z twardą podeszwą, żeby jej nie obciążać.

Co do zrzucania kilogramów: nie musisz jakoś specjalnie pilnować diety jeśli utrzymujesz wagę na stałym poziomie, ale ważne żebyś nie starał się dojadać jak Cię głód złapie po jeździe. Może się okazać że kalorycznie będziesz wtedy wychodził na jeszcze większy plus, więc uważaj na tę
@spamer gravel da radę, MTB też. oraz rower trekkingowy lub crossowy. Możliwości masz dużo. Co uważasz o: kierownicy baranek? jaką pozycję byś chciał mieć na rowerze? bardziej sportowa wyciągniętą? czy bardziej komfortowa wyprostowana?