Wpis z mikrobloga

Myślicie, że Kiszon naprawdę wierzy w intermitent fasting, że jak załaduje kichę na 4k kcal, ale w przedziale 10.00-18.00, to schudnie? xDDD

W ogóle jak słyszę te frazesy, że jak jemy po 18 to tyjemy, nóż się w kieszeni otwiera.

Tylko i wyłącznie DOBOWY bilans stanowi całość.

Wiadomo, że jak zje się 2kg golonę zapijając 1l browka zaraz przed snem (mam na myśli max 30min), to może być ciężej, ale nie ma to kompletnie znaczenia dla deficytu.

Swoją drogą, ciekawe czy Cambodije i płynne daru losu też dolicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#raportzpanstwasrodka #popaswpieprz
  • 8
DOBOWY bilans stanowi całość.


@kurczakos1: czemu dobowy? Równie dobrze możesz liczyć tygodniowy tylko dąży do niemożliwego zjedzenie jednego dnia 14k kcal a przez 6 dni nic. Ale już zjedzenie jednego dnia 4k a drugiego 24h postu to nie jest nic nienormalnego, zwłaszcza jak robi się to z głową.
@LifeReboot:

Równie dobrze możesz liczyć tygodniowy


Idźmy dalej, może miesięczny? xDD Naprawdę wydaje Ci się, że zjedzenie 60k kcal w jeden dzień będzie jednoznaczne ze zbilansowanym dziennym żywieniem 2k kcal? Nie nie nie. Oprócz faktu, że to nie zadziała w kwestii redukcyjnej (swoistość organizmu do magazynowania nadmiaru i przechodzenia w tryb eco w razie braku pokarmu) to podczas #!$%@? takich cyrków, wysypie się śluzówka żołądka, dwunastnica, przywitasz się z wilczymi głodami
Gapulkowi wydaje się, że nie ważne ile zje, ale ważne, żeby odbywało się to miedzy 10-18. Po prostu magicznie BMR przestaje istnieć, ważne są godziny xDD


@kurczakos1: takie rady czytałem w Pani Domu ponad 20 lat temu siedząc na kiblu, do tego jeszcze super diety po 1500 kcal xD
@kurczakos1: Mordo, do niedawna śmiałem się z tego tak jak Ty, jadłem kolacje po treningu o 22, ale niedawno dość wyszło solidne badanie gdzie były trzy grupy - jedni na ETRF (early time restricted feeding), konczyli jeść koło 16; druga grupa jadła podobnie ale w późniejszym oknie zywieniowym, trzecia grupa kontrolna. Ci, którzy konczyli koło 16 zdecydowanie lepiej tracili tłuszcz. Ja osobiście stosuję IF, ale przesunąłem właśnie swoje okno zywieniowe na
@Arctic_Slav: Właśnie nie, nie wytrzymał. Teraz je w wybranych godzinach, tylko... On nie liczy tego. Nie wie, czy zjadł 3k czy 5k kcal.
Sądzi, że przed przytyciem chroni go okienko żywieniowe jakby BMR nie istniał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W pierwszym odcinku po ogłoszeniu diety, gdzie pewnie wysiedział 1 dzień na poście, zeszła mu pewnie woda i złogi jelitowe to dumnie wszedł na wagę na wizji. To