Wpis z mikrobloga

Potrzebuje korzystać z jednej stacji dokującej z MacBookiem Air M2 i laptopem Della. Kupiłem Della WD19 i po aktualizacji firmware docka wyjście obrazu po DisplayPorcie działa losowo - raz działa, raz nie. Spotkał się ktoś z tym? Jest na to rozwiązanie? Ewentualnie jakiś inny dock za kilka stówek mi zadziała?

#macbook #osx #apple #dell
  • 10
@Shashek @Vasek dobra znalazłem ze trzeba zmienić ustawienie Privacy -> Allow accessories to Connect - często po podpięciu albo wybudzeniu display nie działa, ale reboot pomaga.

Mac miał po prostu działać, a czuje się jakbym na Linuxie dłubał :D
@forever__green: Jeśli masz tylko jeden monitor dobrą opcją jest [Anker 555](https://www.amazon.pl/Anker-PowerExpand-Adapter-Delivery-Ethernet/dp/B087QZVQJX/ref=sr_1_4?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=2WTFZJQ2GT5YX&keywords=anker+555&qid=1680856005&sprefix=anker+555%2Caps%2C120&sr=8-4), to chyba najtańszy sprawdzony dock który daje radę z 4k/60Hz, możesz wpiąć się do monitora przez HDMI albo kabel USB-C do DP. Na macbooku pro 13 m1 działa bez zarzutu, na kilku laptopach z windowsem do których go podpinałem tak samo, jedyna wada jest taka że kiedy korzystam z PD mocno się grzeje, dlatego wolę podpinać zasilanie do laptopa
@wylinialeLinoleum właśnie chyba na stronie Amazona dla tego produktu wyczytałem o konieczności zmiany ustawień w macOS który częściowo rozwiązał mi problem z Dellem :) jak nie wypali z tym moim dockiem, pewnie go kupię. Szkoda tylko że nie ma Display Porta :(
@forever__green: USB-C z tego docka (i wielu innych) obsługuje protokół DisplayPort, więc wystarczy ogarnąć kabel z USB-C po jednej stronie i DisplayPort po drugiej i powinno śmigać jak standardowy DP 1.2, czyli z maks 4k/60Hz. Sam tak używałem monitora przez kilka miesięcy :)