Wpis z mikrobloga

w sierpniu 2022 roku zakładałem fotowoltaike po dwóch miesiącach dostałem dofinansowanie 4tys, w tym roku 2023 rozliczałem się, z pit odliczyłem sobie 12% od kwoty którą dałem za PV (odliczając oczywiście wcześniej te 4 tys z dofinanoswania) dostałem już zwrot podatku na konto, 2 tygodnie temu dostałem resztę dofinansowania w wysokości 2tys teraz moje pytanie jest następujące czy robić korektę podatku za rok 2022 i uwzględnić tam całe dofinansowanie czyli 6tys co za tym idzie kwota zwrotu z podatku się trochę zmniejszy czy po prostu uwzględnić te 2 tys w przyszłym roku jak się będę rozliczał? #pit #fotowoltaika #rozliczeniapodatkowe
  • 5
@Bakardi: Ja bym zrobił korekte o te 2 tys i dopłacił podatek. Rozliczając 2023 nie będziesz miał gdzie wpisac tych 2tys. Bo wynikają one z zbyt dużego odliczenia w 2022 roku i nalezy skorygowac odliczenie za 2022
@zibizz1: zadzwoniłem do Urzedu Skarbowego i mi babka powiedziała żebym nie robił korekty tylko uwzględnił to w przyszłym roku no bo te siano dostałem w tym roku podatkowym a nie w zeszłym.
@Bakardi tak, w tym wypadku rzeczywiście tak mówi ministerstwo finansów, co moim zdaniem jest bez sensu. Kiedyś było tak że jak się poniosło koszt w 2020 a dotacje dostało się w 2021 to trzeba było zrobić korektę