Wpis z mikrobloga

  • 1
ogólnie to powinno być mieszkanie do wykończenia. Jeżeli jest do remontu


@Smarek37: Przepraszam wprowadziłem zamieszanie. Nie pomyślałem, że jest różnica w definicji słów.

Jest to mieszkanie w stanie developerskim do wykończenia
@Turysta10: luz, to był żart z mojej strony. Sporo zależy w jakim stanie odbierasz mieszkanie. Czasami są tynki, czasami masz już gładzie i malowanie podkładem. Ja jestem jedynie w stanie podpowiedzieć co do cen robocizny.
@peszek_leszek: Ostatnio to liczyłem i nie ogarniam jak może wyjść tylko 1500. Wyszło mi ponad 3k/m2, a i tak to w wariancie, że nie wszystko robię w 100% jak bym chciał i bez robocizny.
@JC97: Da się wykończyć po taniości. Tańsze farby, płytki nie z Tubądzina, a z promocji, panele zamiast drewna. Ostatnio zastanawiałam się nad kuchnią z Ikei, ponieważ byłaby gotowa szybko i cena wraz ze sprzętami wyszła mi 25k. Ostatecznie zdecydowałam się na kuchnię od stolarza ze względu na systemy niedostępne w Ikei i cena bez sprzętów to 30k. Więc to już spora oszczędność.
@peszek_leszek: jakiej marki sprzęty do kuchni wybierasz? Stoję właśnie przed zakupem wszystkiego, mam jeszcze kilka tygodni i jestem zdecydowany na Samsunga ale ceny mnie trochę odstraszają...
@peszek_leszek: Z ciekawości - ile tej kuchni masz? Powiedzmy w metrach bieżących, bo nie wiem jak to się liczy pod taką zabudowę. Wstępnie szacowałem 20k na meble bez sprzętu - nie wiem czy dużo czy mało.

Drewna na podłogę akurat nie biorę, bo chcę mieć jednolitą w całym mieszkaniu (oprócz łazienki ofc), więc wpadnie chyba winyl i to jest 200zł/m2, więc i tak oszczędność względem drewna, płytki do łazienki ok. 250/m2
@JC97: Około 6,5 metrów (choć chyba bardziej 5,5, bo lodówka ma 90cm szerokości). Jednak tutaj dochodzą też systemy, na których mi zależy (szafka otwierana do góry z wysuwaną półką na ekspres)
Drewna na podłogę akurat nie biorę, bo chcę mieć jednolitą w całym mieszkaniu (oprócz łazienki ofc), więc wpadnie chyba winyl i to jest 200zł/m2, więc i tak oszczędność względem drewna, płytki do łazienki ok. 250/m2 i tego będzie ze 30m2, bo podłoga + wszystkie ściany + zapas, bo wiadomo, że nie wszystko się zużyje.


@JC97: Też nie biorę drewna, w swoim ostatnim mieszkaniu ułożyłam winyle i są cudowne :) 158zł/m2, jodełka.
@peszek_leszek: Ok, no to u mnie chyba będzie nieco mniej i w sumie poza wszystkim w szuflady zamiast szafek to specjalnych cudów nie planuję. Narożnych szafek niewiadomo jakich też nie, bo mam z tym złe doświadczenia. To może w tych 20k się zmieszczę ;D
@peszek_leszek: Taka standardowa zabudowa dół i góra jakieś 3,5m prosto - na dole zmywarka, zlew, płyta i jakieś szuflady co się zmieszczą, na górę okap + przechowywanie (no tu akurat półki ;D). Pomiędzy tym na ścianę szkło jako ochrona przed zachlapaniem. Do tego słupek od podłogi do sufitu podwójny - w jednym piekarnik + mikrofala + przechowywanie, w drugiej części tylko przechowywanie. Te słupki to łącznie wyjdzie z 1,5 metra bieżącego.
@JC97: Przemyśl blaty- to Ci doda dużo kosztów. Zależy od kamienia, ale 1000-2000zł za m2 możesz liczyć. Jeśli trzymasz dużo rzeczy w lodówce to pomyśl też o tym, by nie robić jej w zabudowie. Lodówki w zabudowie są przeważnie mniejsze. Ogólnie jak czytam to brzmi podobnie do kuchni, którą robiłam w 2020 (oprócz kamienia) i wyszło mi około 25tys za zabudowę.

No i może rzeczywiście przemyśl kwestię Ikei, bo da się
@peszek_leszek: Jeśli chodzi o blat to jestem w miarę elastyczny - póki co kamień najbardziej do mnie przemawia, ale może znajdę inne rozwiązanie. Masz jakieś polecenia? Drewno raczej odrzucam przez małą wytrzymałość, z dziwnych pomysłów wpadłem na gres wielkoformatowy, ale nie wiem jak to się sprawdzi. Płytki są do 3,2m długości to może dałoby się pokombinować jakoś tak, żeby taką jedną użyć jako blat.

Lodówka w zabudowie faktycznie mniejsza, ale i