Wpis z mikrobloga

serio, to są według ciebie miarodajne i rzetelne badania? Jeśli tak to muszę stwierdzić, że kuweta mojego kota ma więcej rozumu niż ty.


@Fipaj: REEEE badania złe bo nie zgadzają się z normicką retoryką REEE. To jakie badania są wartościowe? Czy wnioski zawarte w takich badaniach oparte na dużej grupie badawczej przedstawione w formie filmiku na yt lepiej by do ciebie dotarły? (bo jak rozumiem zapoznałeś się z tymi które wkleiłem).
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

serio, to są według ciebie miarodajne i rzetelne badania? Jeśli tak to muszę stwierdzić, że kuweta mojego kota ma więcej rozumu niż ty.


@Fipaj: Faktycznie słabe te badania, przecież kto by dał wiare:
- Uniwersytowi w Nowym Jorku
- Radzie Badań Medycznych Wielkiej Brytanii (instytucja państwowa)
- Wydziałowi Psychologii, Uniwersytetu w Zurychu
- Wydziałowi Psychologii Uniwersytetu w Karolinie Północnej
- Wydziałowi Antropologi Uniwersytetu w Kkaliforni
- Wydziałowi Antropologi, Uniwersytetu w Pensylwani
@HeavyMagicMissle:

lista kilkuset badan potwierdzajacych skutecznosc,

https://www.apa.org/about/policy/resolution-psychotherapy

https://www.cambridge.org/core/journals/epidemiology-and-psychiatric-sciences/article/is-psychotherapy-effective-a-reanalysis-of-treatments-for-depression/5D8EC85B6FA35B5CEE124381F18E51B9

The re-analysis reveals that psychotherapy for adult patients diagnosed with depression is effective.


https://www.health.harvard.edu/blog/psychotherapy-leads-in-treating-post-traumatic-stress-disorder-2019091217611

Dalej mi sie nawet nie chce wklejac, bo czuje sie jakbym musial udowadniac, ze nie jestem rozowym sloniem
nawet nie chce mi się tego wysrywu komentować - te "badania" są wyrwane z kontekstu i tyle. Każdy przegryw jest przegrywem na własne życzenie i nie czai się za tym żadna "nauka".


@Fipaj: To po co w ogóle włączyłeś się do tej dyskusji. Zostałeś zaorany argumentami i badaniami, ale rzeczywistość nie zgadza się z twoimi urojeniami, więc będziesz bronić swoich urojeń zamiast zaakceptować rzeczywistość.
Zostałeś zaorany argumentami i badaniami


@HeavyMagicMissle: jaki argumentami? XD Wszystko jest pisane i wybrane pod jedną konkretną tezę. Urojeń bronisz ty i reszta przegrywów, którzy nie potrafią zaakceptować jedno prostego faktu - sami są sobie winni.
ale jak się wam wkleja badania o skuteczności psychoterapii chociażby i z tych samych uniwersytetów, to rrreeeeeee TE RA PIA intzelu, je bane normickie rady, te badania to spisek Julek żeby kroic przegrywow zpieniędzy. Zdecydujcie się w końcu, czy środowiska naukowe dobre, czy nie


@cocklush69: Jak tylko wymyślą jakiś nurt w którym dają lochę z przydziału to obiecuję ci że się zapiszę. Póki nie ma nie widzę sensu w terapii (w
@HeavyMagicMissle: btw jezeli dla ciebie

patients with PTSD who received psychotherapy had significantly greater improvement in symptoms compared with those who received only medications


znaczy ze daje umiarkowane efekty, to nie mamy o czym rozmawiac
edytowałem i pewnie nie doczytałeś więc powtórzę

@cocklush69: Ja nie wątpię że terapia działa w przypadku problemów niewielkiej wagi jak np "mame na mnie nakrzyczała a na studiach mam stresy" XD Braku różowej i zerowych szans na znalezienie w przyszłości nie da się jak wy to normidrony piszecie "przepracować" tak jak afrykańczyki nie przepracują se na terapii że nie mają dostępu do wody pitnej ( ͡° ͜ʖ ͡°