Wpis z mikrobloga

Dzień dobry dzisiaj zaczęło mi sypać bsodami, próbowałem wsyzstkiegoo, od aktualizacji biosu po podmianę grafiki, niestety system nie generuje pliku dmp(sprawdzałem, powinien się generować). Przez co nie mogę namierzyć #!$%@?łego sterownika, czy co to powoduje. najczęstszy błąd to IRQLLESSORNOTEQUAL. System nie zawsze sam restartuje. Ktoś ma jakiś pomysł jak zmusić system do zrobienia dumpa? pisze szybko by zdąrzyć przed następnym bsodem xD.
#komputery #windows10
  • 7
@LSkiper: Ja w sumie nadal nie wiem co to było. Przeinstalowywałem sterowniki, korzystałem z programów do ich aktualizacji. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miałem tego tak uporządkowanego xD. Próbowałem naprawiac jakieś (różne) błędy z dziennika zdarzeń, odinstalowywałem masowo programy które coś tam niby mogły. Nwm nawet zaktualizowałem do 11 w nadziei że mi coś uzupełni w plikach czy coś. A potem jeszcze zainstalowałem na tym dysku kolejną 10. ale #!$%@?, nadal były
@Rihs: Zawsze to może być #!$%@? ram. W drugim kompie miałem dokładnie ten sam błąd, z tym, że tam był golas i5 4460 z jakimś realtekiem i zintegrowaną kartą. Dopiero po puszczeniu memtestu się okazało że ram jest do wyrzucenia
@LSkiper: Nawet robiłem, + czyściłem styki. No jednak jak w10 się zaweźmie to łatwo nie naprawisz. Jako ciekawostkę powiem, że w laptopie miałem gniazdo ramu, które powodowało crashe i czasami uniemożliwiało uruchomienie go. kostki zmaieniałem między slotami i to zawsze ze slotem był problem. No komputer może isę zepsuć na różne sposoby.