Wpis z mikrobloga

W Polsce jak zarabiasz poniżej 2 średnich krajowych to jesteś biedny i nikomu nie imponujesz.

Ja wiem, że osoby mające 25-35 lat zarabiają więcej niż 40+, chociażby z powodu częstych zmian pracy, lepszego wykształcenia i większych oczekiwań od życia, ale serio czy to rozmawiając ze znajomymi czy pisząc na forach, jak masz mniej niż 2 średnie krajowe to jest MEH.

Wiem, że jest wielu #programista15k ale to szok, że w kraju w którym 80% zarabia poniżej 6000 netto, a dla połowy pracujących 4000 netto to wciąż nieosiągalne marzenie młodzi ludzie, w szczególności kobiety, na każdego, kto ma mniej niż 8-10k patrzą jak na biedaków...

Z drugiej strony dzisiejsze 8k netto to jak 4k w 2018 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polska #zarobki #bekazpisu #pracbaza #finanse #gospodarka
  • 8
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: wiadomo, że średnia krajowa to kłamstwo i każdy zarabia co najmniej dwa razy więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A może po prostu ludzie, o których piszesz, kłamią o swoich zarobkach, bo w ten sposób czują się mniejszymi przegrywami niż w rzeczywistości?
  • Odpowiedz
wiadomo, że średnia krajowa to kłamstwo i każdy zarabia co najmniej dwa razy więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: Prawda jest smutniejsza. Średnia krajowa to kłamstwo i większość zarabia 40% mniej.
  • Odpowiedz
osoby mające 25-35 lat zarabiają więcej niż 40+, chociażby z powodu częstych zmian pracy


@wqeqwfsafasdfasd: jakim cudem? Przecież osoby 40+ przed chwilą miały 25-35 lat, zmieniali pracę częściej niż w wieku, w którym są obecnie, więc doszli do jakichś zarobków, a obecni 25-35 latkowie dopiero zaczynają zmienianie pracy, żeby znaleźć lepszą robotę. Chyba, że chodzi ci o niby zmiany w mentalności tylko, że te trwają od dobrych 20 lat i chyba
  • Odpowiedz