Wpis z mikrobloga

Miał ktoś kontakt z domem modułowym? Z tego co widzę to można już za 100 tys kupić i po prostu postawić na działce xD Tylko, że:
- jak to się ogrzewa? Ile to kosztuje w skali roku? np takie 50m2
- czy jest problem z kanalizacją i wodą? jak wygląda instalacja do gotowego domku?
- nie piździ w zimę?
Przykładowo kupując działkę za 100k i domek za 100k to ile finalnie mnie by kosztowało zamknięcie tego pod zamieszkanie? (bez mebli i bzdur)

#dom #mieszkanie #nieruchomosci
Leosiaa - Miał ktoś kontakt z domem modułowym? Z tego co widzę to można już za 100 ty...

źródło: obraz_2023-04-02_140017356

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Leosiaa: Ogrzewanie to dodatkowa instalacja po twojej stronie, woda i kanalizacja to dodatkowe przyłącze po twojej stronie, jak już ogrzewasz to nie piździ. Licz co najmniej kolejne 50 tys. na konieczne roboty żeby to funkcjonowalo. Łazienka też przyjdzie goła i musisz ją sobie pewnie wykończyć.

Te moduły to #!$%@?, jak już robi to ktoś kompleksowo to zaśpiewa kwotę porównywalną z klasycznym murowanym i bezobsługowym domem.
  • Odpowiedz
@Leosiaa:

- jak to się ogrzewa? Ile to kosztuje w skali roku? np takie 50m2

klimatyzacją, albo jak to niektórzy nazywają (z samym przepłaceniem za nazwę), pompą ciepła powietrze-powietrze, chyba że będzie turbo zimno to jakaś koza dodatkowo

- czy jest problem z kanalizacją i wodą? jak wygląda instalacja do gotowego domku?

tak samo jak normalnego domu, masz rury z kanalizacji/wody z takiego domku, i to czy podlaczysz to do kanalizacji
  • Odpowiedz
@Leosiaa: nie wiem, ja się bardziej interesuje obecnie budowami z prefabrykatów z keramzytobetonu, widziałem że takie 75m2 robią za 330k brutto do deweloperskiego, to może 50m2 za 200-250k by się udało urwać
  • Odpowiedz
@Leosiaa: generalnie czegokolwiek byś nie budował w Polsce pod cele mieszkaniowe to nie może przekraczać 70W/m2pow.uż./rok . Obecne współczynniki stawiane przegrodom pionowym i poziomym są takie, że w praktyce musisz zrobić 20cm ocieplenia ścian i 30 cm ocieplenia dachu. Przy takim wykonaniu zużycie energii na ogrzanie robi się naprawdę znośne.
  • Odpowiedz
Hej chce taki postawić w tym roku 70m, stan deweloperski z instalacjami wodnymi i elektr. około 200k. Będę kopała do tego studnie i dodam przydomową oczyszczalnie ścieków. Grzanie poprzez klimatyzację.
  • Odpowiedz
@mefka: wrzuć na wykop jak już zrobisz ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Leosiaa takie małe domki można nawet zrobić samemu a do zrobienia instalacji wynająć lokalnych fachowców, tutaj na wykopie jeden zrobił sobie domek bez pozwolenia, tag #mrowczarobota ale jak zlecisz całość firmie to cię skoszą jak za zboże. Jeszcze na yt przewinął mi się jeden domek, koleś też robił własnymi siłami i wyszło koło 180 z wykończeniem.
  • Odpowiedz