Wpis z mikrobloga

krótka długa jest taka, że ostatnio prowadziłem prelekcje o kwestiach finansowych pod względem egzekucyjno-windykacyjnym, wśród rodziców szeroko pojętej młodzieży.
od słowa do słowa przeszło na nauke dzieciaków zarządzania własnym budżetem, gdzie jak sie okazało wygłosiłem ekstremalnie kontrowersyjną tezę, do tego stopnia, że kilka osób to prawie #!$%@?ło sie z krzeseł xD

mianowicie, powiedziałem, że niewyobrażalną dla mnie sprawą jest to, że otrzymując 500+ przy założeniu chodzenia na zajęcia dodatkowe nastolatek nie ma co najmniej 300zł kieszonkowego miesięcznie, bo te pieniądze nie są na spłatę kredytów tylko na rozwój dziecka, a podstawowe potrzeby gówniaka powinni zapewniać rodzice.
#!$%@? mirki młyn był taki, jakbym wszedł do małpiarni z paczką bananów.

wiem, że tu są sami programiści 15k netto, ale jak to jest w wazszym przypadku? dostajecie to kieszonkowe od starych?

#pytanie #finanse #szkola #rozwojosobisty #ekonomia

dostajesz kieszonkowe? jak to wygląda kwotowo?

  • nie otrzymuje kieszonkowego 68.8% (33)
  • 100 zł/miesiąc 8.3% (4)
  • 200zł/miesiąc 2.1% (1)
  • 300zł/miesiąc 2.1% (1)
  • 400zł/miesiąc 0% (0)
  • 500zł/miesiąc 4.2% (2)
  • więcej niż 500zł miesięcznie 14.6% (7)

Oddanych głosów: 48

  • 4
@eltanol3000: Nie jestem dzieckiem, ale mam 15 lat młodszą siostrę która jeszcze się łapie. Całą kasę jaką matka na nią dostaje trzyma bezczynnie na koncie, córce na wiele rzeczy skąpi tak jak i mi skąpiła, inflacja 20% sobie #!$%@? te kilkanaście tysięcy, matka jak usłyszała żeby to chociaż na lokatę albo obligacje wrzuciła to zareagowała podobnie jak małpy na twoich zajęciach, ona woli mieć kontrolę nad pieniędzmi ( ͡° ͜