Wpis z mikrobloga

Powoli zbliża się bariera, gdzie powiedziałem, że wejdę w ten nieszczęsny NATGAS.
W związku z tym pytanie laika CFD (jakoś nie kusiło mnie nigdy w to wchodzić) - kupując kontrakt za X (w tym przypadku natgas) z dźwignią 1:10 i mając info, że przy 50% automatycznie moja pozycja zostanie sprzedana to rozumiem, że 5% spadek wartości automatycznie zamknie mi pozycje? Bo tak by to chyba wtedy wychodziło? Czy źle rozumuję zapisy?

#natgas #xtb #cfd #gielda
  • 15
@ThisIsAComment: te 50% to chodzi o poziom depozytu zabezpieczającego. Musisz dopasować wielkość pozycji to posiadanej gotówki u brokera. Jak otworzysz za dużą, to może ci ją bardzo szybko zamknąć. Doczytaj sobie na spokojnie zanim wejdziesz, chyba, że za drobne i potrzebujesz emocji.
@bobman: @szybciutki No z tego co czytam, to właśnie tak wyjdzie. 5% i pójdzie automatyczny stop loss
@sqrvol Właśnie dlatego się dopytuję bo patrzę na wykres i głównie tego się boję, że poleci, mi kasę zdejmą i nim dokupię to magicznie odbije -_-
A rzeczywiście XTB to chyba wałek tutaj zrobiło niezły () Na innych wykresach tego nie ma

Nie wiem czy sobie CFD jednak
xtb dorysował świecę żeby aktywować stop loss


@sqrvol: bzdura, niska płnność i rozjechały się zlecenia kupna/sprzedaży. najzwyczajniej nie bylo 2 chętnych (w XTB) ktorzy by się dogadali na mniejszym spredzie.
@MamZakwasy: @widmo82 To jeszcze pytanie - rozumiem ładuję się za 10% depo i jeżeli chcę mieć możliwość przetrzymania kontraktów to po prostu trzymam zapas wolnych środków?

Dobra konkretnie. Mam ~100k na koncie.
Chcę wejść w NATGAS za 10k przy cenie 1.812
70k mam w akcjach, więc wolnych środków lata 30k (10k wejście + 20k na koncie).
W tym przypadku wychodzi, że spadek ceny gazu o 15% do 1,54 dalej jest zabezpieczony.