Wpis z mikrobloga

Wykopki potrzebuje Waszej pomocy. Musze kupić nowe opony i trochę mam już dosyć tego tematu :D Oczywiście letnie

225 /45 r19

Chciałbym kupić bezpieczne opony, lepszej marki ale z zachowaniem rozsądku. Raczej nie szaleje i jesli jade 160km/h to tylko na autostradzie w dobrych warunkach. Pacjent Mazda 6
Do tej pory miałem (po poprzednim właścielu) Bridgestone potenza, ale nie jestem jakoś super przywiazany do model bo nie mam porównania z niczym innym.

Pomożecie? Mozecie coś zarekomendować? Jesli chodzi o budżet to jedynie mam bezpieczeństwo/zdrowy rozsądek cenowy

#samochody #motoryzacja #mazda
  • 8
@Aerwin: w Toyocie miałem seryjnie Continental Premium Contact 6 w tym rozmiarze. Nie używałem, bo sprzedałem, ale chyba powinny być spoko. Chyba właśnie brał je chłop do Mazdy.
rozbieznośc cen jest spora


@Aerwin:

Michelin Pilot Sport 4 albo 5
albo
Bridgestone Turanza T005

taniej trochę, jeżeli parametrami pasują (indeks prędkości, nośność)

Conti PremiumContact 6 albo ContiSportContact 5

bierz tylko te co mają klasę hamowania na mokrym A,
będą przez to trochę szybciej się zużywały ale za to dobrze się będzie jeździło

każdą z tych opon też bym polecał do np. Toyoty Yaris 1.5 diesel (jeżeli by były rozmiary pasujące)
  • 0
@assninja: Myślałem nad całorocznymi, ale w tamtym roku kupiłem zimówki i teraz ich nie sprzedam. Jakbym pomyślał w październiku to bym popchnął zimówki z felgami i kupił całoroczne, ale trzeba było być mądrym w październiku :/

@SpalaczBenzyny Właśnie teraz mam Bridgestony Potenza, ale patrzyłem na alternatywy.

Nie mniej dzięki za odpowiedzi. Wybiorce coś z tych modeli :)
@Aerwin: No to bierz najtańsze. Masz testy robione co sezon to sobie wybierz odpowiedni stosunek ceny do jakości. Dopóki jesteś w półce premium to wystarczy rzucić okiem na test czy dany np najtańszy model, nie jest jakimś nieudany, który pasuje do półki niżej.
@Aerwin: Mam dunlop sport maxx rt2 i mogę polecić. Na suchym trzymają bardzo ładnie, w deszczu też bezpieczne, cena nie była tak wysoka jak conti/michelin. Teraz będzie 3 sezon i bieżnik głęboki a lubię wejść mocniej w zakręt.