Wpis z mikrobloga

Ostatnio coraz częściej zaglądam tutaj jako przyszły psycholog, ponieważ sądzę że od społeczności "przegryw" możemy się sporo nauczyć.
Ale tez widzę w tej społeczności wiele toksyczności która wcale potrzebna nie jest. Rozumiem w pełni jak frustrujący może być świat ale wystarczy porzucić maskę nienawiści i spróbować szukać pozytywów.
Tak samo rozumiem jak frustrujące może być znalezienie bratniej duszy w tym świecie ale naprawdę, uwierzcie że może to być także bardzo proste. Wystarczy znaleźć jakieś hobby bądź zainteresowanie, uczęszczać na kursy lub zajęcia jakiś rysunek albo muzykę. Zaangażowanie się w wolontariat gdzie z autopsji mogę przyznać iż można spotkać świetnych ludzi.
Choć sumując wystarczy być otwartym na nowe kontakty i same naturalnie się pojawią.
Pamiętajcie że przyjaźń wymaga zaangażowania i wyrozumienia a nie toksyczności i obelg.
Więc gdy otworzycie się na ludzi oni otworzą się na was
#przegryw #przegrywpo30tce #blackpill
  • 64
@Xaynna:

(...)spróbować szukać pozytywów.


Nadajesz się na psychologa. Wszyscy wciskają ten sam kit. No może nie wszyscy, jedna pani psycholog, czy jak kto woli - psycholożka powiedziała mi wprost, że skoro mi czegoś brakuje (a wtedy akurat byłem smutny z powodu samotności, teraz się z nią oswoiłem, a nawet polubiłem) to dopóki będę sam, to wciąż będę smutny. Nie snuła jakiś teorii, żebym szukał pozytywów w swoim stanie. Jak człowiek jest