Wpis z mikrobloga

Część, pacjent to alfa 159. Mianowicie ma problemu z czujnikami parkowania - pół roku temu przestały działać i do tej pory nic - przed tym zawsze wyświetlała się miniaturka samochodu na małym wyświetlaczu i było widać odległość oraz samochód sygnalizował to dźwiękiem.

Objawy: ani po wrzuceniu wstecznego, ani po wciśnięciu przycisku czujników parkowania system nie włącza się.

Co próbowałem zrobić: za pomocą multiecuscan połączyłem się z samochodem i pomyślałem, by zrobić "proxy". W okienku podglądowym, które mówi, co działa, a co nie, a raczej w co jest wyposażony samochód wyświetlał się system parkowania, ale był "usunięty" (to okienko pokazane jest na foto). Pomyślałem, że zrobię to proxy i może zadziałać, ale teraz nawet w tym okienku się nie wyświetla, jako że jest na wyposażeniu tego gruza.

Co można zrobić w tej sytuacji, od czego zacząć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#mechanikasamochodowa #mechanika #elektronika #samochody #alfaromeo #alfaholicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz dolor - Część, pacjent to alfa 159. Mianowicie ma problemu z czujnikami parkowania - ...
źródło: temp_file.png4875617180010510167
  • 16
@dolor: A sprawdzałeś czy w ogóle ten moduł czujników ci nie zdechł? W sensie obczajałeś go fizycznie ?Nie wiem jak to w tym włoskim wynalazku jest ale może tego po prostu go nie widzi bo wszelaka komunikacja zdechła i traktuje jakby go nie było
W e60 to np potrafiło je zalać (na skutek różnych zdarzeń) bo w bagaju były na samym dole
@Kunnorinno Tego boje się najbardziej. A jak już go wytargam, a na płytce drukowanej nie będzie żadnych śladów korozji, to w jaki sposób mam sprawdzić ten moduł? Jest może jakiś poradnik video lub tekstowy? Czy książka od elektroniki i wieczne studiowanie?
@dolor: Pinout obczaić i posprawdzać rezystancje ale zazwyczaj to jak taki moduł klęka to widać gołym okiem. Chyba że jakiś zimny lut (bo to w sumie furmana z tamtego okresu) to troche ciężej będzie. Zacznij od wytargania modułu

A co do nie zarejestrowanego modułu. Ja bym strzelał że alfa po prostu tak zrobiła że racji tego że to akcesoryjny moduł jest, to żeby zaoszczędzić to działa to w ten sposób że
Pobierz Kunnorinno - @dolor: Pinout obczaić i posprawdzać rezystancje ale zazwyczaj to jak ta...
źródło: afs
@dolor: 7 i 14 pin miało być. Ma być kolo 60 ohm . To są piny od canu wnętrza. 1 pin i masa pojazdu napięcie akumulatora po przekręceniu stacyjki, a 8 pin między masą pojazdu 0ohm. Masę pojazdu z jakieś śrubki wkręconej w karoserię weź. Ciężko podać mi kolory bo w moim schemacie są po włosku.