Wpis z mikrobloga

@Wychwalany: W przepisie jest wyraźnie napisane, że zabrania się omijania aut zatrzymanych celem przepuszczenia pieszego. Tutaj auta są zatrzymane z innego powodu, więc jak najbardziej można je ominąć, upewniając się jednak, że nie wymuszasz pierwszeństwa na pieszym, który mógłby się tam dodatkowo pojawić.
@Wozyack: Tak jak napisał @Wychwalany przy bardzo upierdliwym policjancie mogą Ci dać mandat jeśli tylko auto się toczy, a nie stoi.

W normalnym wypadku mandat powinieneś tylko dostać jeśli ziomek stoi żeby przepuścić pieszego. Tylko warto jeszcze uważać, żeby przypadkiem nie wyprzedzić kogoś z prawej strony bo gwałtownie zwolni przed pasami co w tamtym miejscu już mi się zdarzyło ze dwa razy.
@Wychwalany: problem będzie jeszcze ciekawszy bo tam oprócz zjazdu w kierunku Siechnic to dochodzi jeszcze fakt, że na nawrotce będą ludzie którzy jadą np. z zakupów z Krakowskiej i chcą dojechać na Wielką Wyspę. Oni też będą musieli zawrócić w tym miejscu.

Pamiętaj jeszcze, że według projektu tam z wjazdu od Krakowskiej od kierunku z Traugutta będzie zabrany pas rozjazdowy bo zrobią na nim ścieżkę rowerową. To oznacza, że z prawego
@Darth_Gohan: a drugie pytanie na pasach w przeciwnym kierunku. Jeśli samochód sie zatrzymał, pieszy juz przeszedl, samochód ruszył i ja w tym momencie nadjechałem drugim pasem 50km/h to to juz jest wyprzedzanie na pasach? powinienem sie zatrzymac i razem z nim rozpedzac?
na nawrotce będą ludzie którzy jadą np. z zakupów z Krakowskiej i chcą dojechać na Wielką Wyspę. Oni też będą musieli zawrócić w tym miejscu.


@Darth_Gohan: nie, dla nich bedzie wjazd obok przystanku tramwajowego na krakowskiej zaraz za wiaduktem w lewo
@Wychwalany: Tam światła będą robić czy jak w takim razie? Bo inaczej tam tego nie widzę. Masz jakiś plan tego?

Zgodnie z prawem to jest wyprzedzanie. On się porusza, ty się poruszasz szybciej - wykonujesz manewr wyprzedzania. Znowu. Upierdliwy policjant da Ci mandat.

Już raz miałem dyskusję, że nawet jak ktoś będzie chamski to starczy, że jadąc równo z Tobą zacznie zwalniać więc to Ty go będziesz wyprzedzać w bezpośrednim sąsiedztwie
Czy w takiej sytuacji, gdy jest korek na pasie do lewoskrętu można jechać prosto, czy uznawane jest to za wyprzedzanie na pasach?


@Wychwalany: Jak przelecisz obok korka 50 km/h to należy się czapa. Nie jesteś w stanie zobaczyć, czy na przejściu nie czeka karzeł bo zasłania Ci go auto stojące w korku. Zwolnij na tyle, żeby być ABSOLUTNIE pewnym, że ani przed ani na przejściu nikogo nie ma. Może to być
@Wychwalany wiadukt czy nie wiadukt, nie ma większego znaczenia. Jak na lewym pasie przy samych pasach stoi autobus a Ty jedziesz środkowym to nie masz x-raya w oczach, nie zobaczysz co jest za nim. W najlepszym wypadku nic się nie stanie, w średnim wypadku będziesz błagać pana milicjanta, żeby Ci nie wlepiał 1500 a w najgorszym wypadku będziesz wydłubywał karła z grilla. Your choice.