Wpis z mikrobloga

Zawsze się zastanawiałem jak osoby podróżujące, na półdziko (namiot i na stopa) po kilka tygodzi gdzieś po Azji ogatniają kwestię pakietu internetu, bo na zadupiu w Wietnamie pewnie nie ma, tym bardziej w jakiejś dziczy. Roaming operatora z Polski pewnie drogi, o ile zadziała. Można na miejscu tanio kupić bez podpisywania ton papierów i umowy? I ogólnie używając chińskich sieci warto zaopatrzyć się w VPN? Bo podobnk szpiegują. #azja #chiny #vlogcasha #bezplanu #przezswiatnafazie #podrozujzwykopem
  • 6
@DarthKenobi: "Internet w Wietnamie jest niezwykle tani, a do tego wifi jest praktycznie wszędzie i chętnie jest udostępniane w hotelach i restauracjach. Karta SIM w sieci Mobifone, za 150 GB internetu, na 30 dni to około 10 dolarów."
a z tym drugim to nie wiem xD
@DarthKenobi: nie wiem jak w Azji ale np w Afryce zachodniej od Maroko do Gambia internet hula aż miło, nawet kilkadziesiąt km od najbliższego miasta, bo jest płasko i anteny są wzdłuż głównej drogi przy wybrzeżu,
Także w nocy w namiocie 4g kilka lat temu za jakieś grosze w Saharze zachodniej używałem.