Wpis z mikrobloga

#szosa
Od jakiegoś czasu mam problem z regeneracją. Prawie dwa tygodnie temu wyjechałem z kumplami. Było parę mocniejszych akcentów, ale tak ogólnie to luzik. Tak się zastanawiam czy to czasem nie od zimna, możliwe to? Od tego czasu wciąż bolą mnie uda :( Miałem cztery dni w ogóle bez roweru, nie forsuje się a regeneracja leży i kwiczy :( Dziś trening Vo2Max, tętno spoko, w sumie to nawet progowe raczej wyszło, ale ból ud strasznie mi przeszkadzał, ledwo ukończyłem trening.
Co mogę z tym zrobić, jakieś metody? Roluję się, od wczoraj nawet jakimś żelem z diklofenakiem się smaruję. Dieta chyba nie najgorsza, wysypiam się. A tu nic, dłuższy odpoczynek zrobić? Wolałbym nie! Macie jakieś metody? Jakieś suplementy, odżywki?
Już nawet myślę, żeby coś od #mikrokoksy spróbować, ale pewnie bym się bał.
  • 10
czy to czasem nie od zimna, możliwe to?


@i-marszi: Bardzo mało prawdopodobne.

tętno spoko, w sumie to nawet progowe raczej wyszło, ale ból ud strasznie mi przeszkadzał


@i-marszi: Czy waga Ci ostatnio nie wzrosła jakoś znacząco? "Nasiąknąłeś" wodą i glikogenem? I w drugą stronę - jak jedzenie? Bo śmiem twierdzić po Twoich wpisach/komentarzach, że mogłeś tutaj zyebać ;) Co to znaczy "dieta chyba nie najgorsza"?

Roluję się


@i-marszi: Jak
@i-marszi: ok widzę tutaj możliwy problem z przewianiem mięśni. Mięśnie pracujące można przewiać podobnie jak stawy. Najgorzej jeździ się nierozgrzanym albo wychłodzonym. Ja tak przewiałem stawy kolanowe, niestety z powodu słabego unerwienia nie czuć że jest zimno aż do pewnego momentu gdzie jest za późno.
Co do regeneracji ja wciągam https://allegro.pl/oferta/olimp-pro-whey-shake-700g-100-bialko-wpc-wpi-wph-7087899591
po treningu. Na mój organizm czuję różnicę jak regularnie jedną miarkę piję. Spróbuj też delikatnego rozciągania, lata temu szajbajk wrzucał
@Poemat

Czy waga Ci ostatnio nie wzrosła jakoś znacząco? "Nasiąknąłeś" wodą i glikogenem? I w drugą stronę - jak jedzenie?


Możesz rozwinąć? Waga mi wzrosła jakieś 5 kg ale nie ważyłem się regularne więc nie wiem dokładnie kiedy. Od stycznia jakoś.
@i-marszi Zimno to raczej zbawiennie działa na regenerację mięśni, jak masz możliwość to chlodź dolna połowę ciała w wannie czy jakimś jeziorze. Może zamiast rolowania pistolet? I zadbaj o podaż białka, te 1.5g/kg mc.
@Farmer_Joe: W traumatologii nie istnieje taki termin jak „przewianie”.

@i-marszi: „Nogi nie mogą” to znaczy, że zbiera się w trakcie wysiłku zbyt duża ilość jonów wodoru w komórkach mięśniowych. To powoduje gromadzenie się laktatu. Nie można przekroczyć danego jego poziomu stężenia właśnie, bo kolokwialnie mówiąc było by tam w środku boom. Jeśli nagle potrzebujesz więcej tlenu (bo więcej ważysz), a jesteś peryferyjnie ograniczony i nie możesz tam już więcej tlenu
@Poemat: jasne, nie jestem fizio ani lekarzem =], mówię z moich odczuć i to co powiedział mi lekarz sportowy jak byłem u niego z kolanem. Mówił o problemach stawów w stosunku do niskich temperatur