Wpis z mikrobloga

Po każdym wyjściu z domu, szczególnie w miejsca bardziej oblegane, w ładny i słoneczny dzień, ogarnia mnie smutek.
Kochające się pary z uśmiechem na twarzach, często z dzieckiem we wózku, młodzi ludzie na rowerach lub zapatrzeni w swoje pierwsze miłości, emeryci, którzy roześmiani w grupie dzielą się swoimi historiami, czy nawet Sebixy po kilku głębszych, śmieszkujący między sobą - wszyscy oni wydają się cieszyć życiem i mieć perspektywy na przyszłość. Większość z nich ma pracę, spokojne życie i nadzieję na stabilizację. A co ja mam? Ehh, #!$%@? mam. Czuję się jakby świat, który mnie otacza, nie był realny i istniał tylko poza mną. Patrzę na to wszystko z boku jako obserwator, zamknięty w swoim #!$%@?.
#przegryw #depresja #fobiaspoleczna
eisil - Po każdym wyjściu z domu, szczególnie w miejsca bardziej oblegane, w ładny i ...

źródło: rodzina_dwa_plus_jeden_800

Pobierz
  • 14
@eisil: @CoolerHusky @LonNon @pedrovegas @barteck @jutronaobiadznowuryz @Patryk4

Przypomniało mi to o książce na temat aspergera "A Field Guide to Earthlings: An autistic/Asperger view of neurotypical behavior"

Taki fragment;

Co ma począć autysta?


Ten ostatni rozdział ma pomóc tobie, autystycznemu czytelnikowi, znaleźć swoje miejsce wśród Ziemian. Jeśli przedstawiony opis NT brzmi ponuro, możesz się zastanawiać, czy jest jakaś nadzieja, by się do nich dopasować lub z nimi konkurować. Krótka odpowiedź brzmi prawdopodobnie
@eisil: to jest dla mnie zagadka, że jak laska wychowywała się bez ojca to dla wykopków już wiadomo, że ma zakrzywiony obraz mężczyzn, będzie szukać swojego tatuśka, ale nawet nie widzicie przegrywy, że sami macie zakrzywiony obraz wszystkich ludzi i szufladkujecie wszystkich, bo wiedzę o świecie zbieracie w toksycznej piwnicy, zamiast jak przystało na inteligentnych ludzi wyciągać własne, nieukoerunkowane wnioski
Kochające się pary z uśmiechem na twarzach, często z dzieckiem we wózku, młodzi ludzie na rowerach lub zapatrzeni w swoje pierwsze miłości, emeryci, którzy roześmiani w grupie dzielą się swoimi historiami, czy nawet Sebixy po kilku głębszych, śmieszkujący między sobą - wszyscy oni wydają się cieszyć życiem i mieć perspektywy na przyszłość. Większość z nich ma pracę, spokojne życie i nadzieję na stabilizację.


@eisil: ale ale jak to? wg przegrywów każdy