Wpis z mikrobloga

Cześć pytanie, dzisiaj (29.03) byłem na przeglądzie, wyjechałem z wynikiem negatywnym z jedną usterką do naprawy w ciągu 14 dni. Przegląd mam ważny do 31.03, czy otrzymane zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu, ale z wykrytą usterką przedłuża mi możliwość poruszania się o 14 dni od daty wydania takiego oświadczenia, co jeżeli nie zdążę naprawić auta do 31.03?
#samochody #motoryzacja
  • 8
@reddesk: Byłeś na nadaniu technicznym, nie na przeglądzie, dostałeś papier, że masz 14 dni na naprawę.
Tu nie ma żadnej zagadki - 14 dni to 14 dni.

Nie naprawisz? Masz prawo. Nie zdążysz w ciągu 14 dni od wystawienia papierka? Po 14 dniach powinieneś - zgodnie z duchem przepisów - pojazd wozić lawetą.
:-)
@ConanLibrarian: Chodzi mi o fakt, że ważne badanie techniczne mam do 31.03, jaki ma wpływ to zaświadczenie, czy przedłuża mi je i mogę w tych 14dniach poruszać się pojazdem, czy po 31.03 nie mogę legalnie się poruszać.
@reddesk: Ten papierek upoważnia Cię jedynie do badania u tego samego diagnosty na tylko tę wybraną usterkę, za co zapłacisz z tego co pamiętam 20 zł a nie 100 zł, a diagnosty nie będzie obchodziło nic innego. Po 31 będziesz miał nadal pojazd bez ważnego przeglądu, ten papier nie pozwala Ci jeździć. Oczywiście wszystko zależy od policjanta, może przy takim czasie machnąć rękę, może Ci zabrać elektronicznie dowód rejestracyjnie, który po
@cavird swoją drogą informacja, dzisiaj zakutalizowaly mi się dane w cepiku, z których wynika że mam przedłużona date ważności badania technicznego o 14 dni od daty badania tj. zamiast do 31.03 mam do 12.04