Wpis z mikrobloga

Nie mam jednej górnej ósemki (wyrwana, bo krzywo rosła), ta na dole niedawno się wyrżnęła i póki co nie ma z nią problemów, ale dentysta mówi, żeby to wyrwać, bo nie spełnia żadnej funkcji w zgryzie. Faktycznie lepiej wyrwać taki ząb, mimo że jest zdrowy? Inne pytanie - mam podobno białą plamkę na jednym zębie, dentysta mówi, żeby przyjść za pół roku na kontrolę, bo może się zremineralizuje, a jak nie, to trzeba będzie to wypełnić. Można jakoś pomóc zębowi w tej remineralizacji, jakaś pasta z większą ilością fluoru, płukać czymś czy coś?
#stomatologia #dentysta #pytanie
  • 7
@ewelinulla: tak, lepiej wyrwać. To nie polecił Ci nic do remineralizacji? XD Jezu... Kup sobie tooth mousse i pastę curasept biosmalto. Plus fluoryzacja raz na dwa tygodnie. Jeśli da się jeszcze zremineralizowac to taki zestaw da radę. No i oczywiście idealna higiena, nitkowania i szczotkowanie zębów codziennie.

A jak w diecie masz duże ilości kwaśnych pokarmów, to ogranicz (np. napoje gazowane, izotoniki, napoje energetyczne, piwo, dieta wegetariańska itp, duże ilości owoców).
@SkrytyZolw: Dzięki bardzo za rady! Fluoryzację mi zrobili po higienie, to teraz robić w domu co 2 tygodnie jakimś żelem?
Mieszkam w szwedzkiej wsi i jest tylko jeden facet z Albanii czy z okolic, który obsługuje wszystkich w okolicach i wszystko leci tu taśmowo, ale przynajmniej robią higienizację z automatu przy każdej wizycie kontrolnej, bo mają więcej higienistów XD