Wpis z mikrobloga

Z jednej strony nie dziwię się tak rosnącemu poparciu Konfederacji. Konflikt kulturalny w świecie Zachodu rośnie - lewa strona coraz mocniej ciągnie do siebie, prawa również. Zupełnie #!$%@?ąc od tego kto i na jakich polach ma rację, to takie rozchwianie powoduje tarcia. W kwestiach kultury, społeczeństwa, światopoglądu będzie się działo.
Konfederacja wypełnia pewną sporą niszę, która obejmuje młodych facetów. Wypełnia również sporą niszę w kwestiach gospodarczych, gdzie z każdej strony jesteśmy zalewani nowymi pomysłami socjalowymi.
No i dobra, taki głos też jest potrzebny. Choćby dla przeciwwagi.

Ale umiłowanie konfederatów do rosji i onucowe skłonności... no nie. Kurde, nie. Jak, będąc Polakiem, zwłaszcza w kontekście obecnej wojny na Ukrainie, można patrzeć na to przychylnym okiem? ()

#konfederacja #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #polityka
  • 20
  • 0
@aegispolis: czekaj czekaj, gdzie ja kogoś nazwałem debilem?
Poza tym od kilku dni na mirko jest pełno wpisów, jak to Konfederacja zdobywa przewagę w grupie mężczyzn 18-29 i 18-39.
czekaj czekaj, gdzie ja kogoś nazwałem debilem?


@Majku_: Nie no, po prostu zasugerowałeś, że młodzi mężczyźni od razu polecą głosować na Konfederację, bo ta rzekomo "zwraca się do mężczyzn", choć w istocie jest antymęska i w ogóle antyludzka. Nazwałeś ich więc debilami pośrednio, no ale niestety faktycznie, część z nich jest.

Tylko nie godzę się na takie uproszczenia, że Konfederacja jest partią mężczyzn, czy młodych mężczyzn, bo tylko im służą takie
  • 1
@aegispolis: interesująca droga dedukcji.
Sam jestem mężczyzną, nadal uważam się za młodego, ale absolutnie nie mam zamiaru głosować na konfederację i nie utożsamiam się z nimi. Choćby z uwagi na ostatnią kwestię, jaką wspominam, czyli tęskne patrzenie na wschód. Absolutnie nie miałem na myśli, że każdy młody facet głosuje na konfę, ale że nie dziwi mnie, iż to właśnie w tej grupie mają największe poparcie.

no ale niestety faktycznie, część z
bo ta rzekomo "zwraca się do mężczyzn", choć w istocie jest antymęska i w ogóle antyludzka


że Konfederacja jest partią mężczyzn, czy młodych mężczyzn, bo tylko im służą takie uproszczenia, a ja sam nigdy w życiu nie chciałbym się z nimi, jako mężczyzna, utożsamiać.

@aegispolis nikogo ( w sensie jej wyborców) nie interesuje jaka w rzeczywistości jest Konfa ( albo jakakolwiek inna partia), najważniejsze jest, jak ją postrzegają jej wyborcy. Konfa z
  • 0
Konfa z jakiegoś powodu przyciąga młodych mężczyzn i trzeba tę kwestię zbadać i opisać, a nie upierać się, że Konfa jest "antymęska i w ogóle antyludzka". No, jest i co z tego, jak dla wielu osób nie jest to problemem? Widać, że w Konfie jest coś, co jest przyciągające, pomimo ich poglądów


@Xizor: Coś pisałem wyżej o zrozumieniu? No ale prościej jest odwrócić się plecami i szydzić. Każdy szydzi z każdego
tak i nie potrzebujemy w niej komuchów.


@Majku_: No i nie mamy komuchów w debacie publicznej, w sensie nie masz leninistów. Nie chodzi per se o skrajne głosy, chodzi o prawo człowieka. Tolerancyjne społeczeństwo nie może być tolerancyjne wobec nietolerancyjnych poglądów.
Konfa z jakiegoś powodu przyciąga młodych mężczyzn i trzeba tę kwestię zbadać i opisać


@Xizor: Ale to już dawno było zbadane i tu nic nowego nie ma. Od zawsze młodych ciągnęło do skrajności i prostych rozwiązań skomplikowanych problemów. Korwin zawsze miał poparcie u młodych, teraz ma kreująca się na antysystemową Konfederacja, ale to mija. Za to rozpowszechnianie i utwierdzanie tego mitu, że Konfederacja ma jakąś specjalnie dostosowaną do młodych mężczyzn ofertę,
@Majku_
Zjawisko jest mega proste. W wiekszosci maja dosyc sponsorowania socjalu.
Przeciez wiekszosc dostaja zgredy, #!$%@? i dzieciaki.
Na co maja glosowac? Na pis i waloryzacje 500+?
Na Donalda i babciowe? Czy moze na razemkow ktorzy najchetniej by ich opodatkowali na 90%?
Taka konfa chociaz deklaruje cos innego - co z tym zrobia? Inna sprawa.

A moze sa najbardziej aktywna grupa spoleczna i doskonale pamietaja kto chcial wprowadzac lockdowny, paszporty covidowe czy
że Konfederacja ma jakąś specjalnie dostosowaną do młodych mężczyzn ofertę, to robienie im niepotrzebnej przysługi i reklamy,


@aegispolis: obaj wiemy, że Konfa nie ma żadnej oferty dla młodych mężczyzn, ale nie jest to głównym problemem. Konfa przynajmniej sprawia wrażenie, że mężczyźni ich interesują. Prosty przykład: to Konfa ( w postaci korwinistów) sprzeciwiała się przymusowym ćwiczeniom wojskowym. Inne partie miały ten temat w dupie. Nawet jak zohydzisz młodym Konfę, to nie zagłosują
Prosty przykład: to Konfa ( w postaci korwinistów) sprzeciwiała się przymusowym ćwiczeniom wojskowym. I


@Xizor: Przecież większość ich partii jest za przywróceniem obowiązkowego, corocznego poboru. Ci, którzy byli przeciwko poborowi, to już prawie wszyscy z Konfederacji odeszli. Właśnie o rozpowszechnianiu takich mitów mówię. Odkłamujmy to gdy tylko się da.

Nawet jak zohydzisz młodym Konfę, to nie zagłosują na kogoś innego, bo nikt nawet nie próbuje sprawić wrażenia, że mężczyźni są jakimkolwiek
o ja nie wierzę i jakoś widzę, że lewica oferuje mężczyznom znacznie więcej, niż Konfederacja.


@aegispolis: to wyjdź z internetowej bańki i przejedź się na prowincję i zobacz kto trafia do chłopaków z wiosek i małych miasteczek. Tam lewicy nie ma, a organizacje narodowe są. Nawet jak bezpośrednio nie organizują jakiś imprez to potrafią się dobrze podpiąć np. pod Biegi Tropem Wilczym.
to wyjdź z internetowej bańki i przejedź się na prowincję i zobacz kto trafia do chłopaków z wiosek i małych miasteczek.


@Xizor: mordo, ale ty cały czas mylisz dwie rzeczy. Ja mówię o tym, co jest naprawdę, a ty mówisz o tym, w co wierzą ludzie. To nie jest tożsame. I ja właśnie mówię o tym, by tej dezinformacji nie wzmacniać, a jej przeciwdziałac, na co ty mi tłumaczysz, że w
. Ja mówię o tym, co jest naprawdę, a ty mówisz o tym, w co wierzą ludzie.


@aegispolis: dla tych, którzy wierzą to jest prawda, bo na tym polega wiara.

I ja właśnie mówię o tym, by tej dezinformacji nie wzmacniać, a jej przeciwdziałac, na co ty mi tłumaczysz, że w to ludzie wierza, wiec tak ma być. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No OK, tylko, że inne