Wpis z mikrobloga

Kupiłem z aliexpress pusty chip transponder do swojego kluczyka (taki zwykły) do forda z 2017 roku.
Jako że chip jest pusty to muszę go jakoś zakodować, a następnie dodać do auta (z tym drugim samemu nie da rady bo trzeba mieć dostęp do systemu etis forda).
Więc na razie chciałbym się skupić na samym zakodowaniu i tu moje pytanie - jakie urządzenie może to zrobić? patrzyłem na allegro ale wiele z nich obsługuje tylko fordy do 2011 albo 2015.
#motoryzacja #kiciochpyta #ford #mazowieckie
  • 10
@de_yum: raczej żadnymi klonami tego nie zrobisz, potrzebujesz oryginalne, za kilka tysięcy. nawet dodanie do auta może być problematyczne. Raczej nie ma opcji abyś sam to ogarnął.
trzeba mieć dostęp do systemu etis forda


@de_yum: Nie trzeba. Podjedź do kogoś kto dorabia klucze samochodowe. Może na olx coś trafisz taniej. Są zabawki za kilka tysięcy które wyciągają wszystko co potrzebne przez obd i dopisują klucz w kilka minut. Nie wiem ile czasu to trwa w fordzie ale jest wykonalne.
@de_yum: autel i launch robią bez problemu większość modeli. Podaj konkretny model i rocznik to sprawdzę.
Edit: sprawdziłem. Wszystkie (?) najnowsze idą bez problemu przez obd2:
s-max (od 2015), focus (od 2015), kuga (od 2017), puma (od 2020), tourneo (od 2017), transit (od 2017), connect (od 2015), b max (od 2015), Ecosport (od 2018), c-max (od 2015), fiesta (od 2018). Jest tego więcej na liście obsługiwanych