Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie kalisteniczny trening siłowy, pod budowe mięśni,, ktory wiecie że jest dobry i działa?

Dzisiaj ćwiczyłem coś takiego, jak na załączonym screenie z tej strony (nie da sie stamtąd kopiować treści)
https://www.bcaa.pl/poradnik-sportowca/trening-obwodowy-w-domu-kalistenika.html
Tylko zamiast pompek diamentowych, robiłem pompki w staniu na rękach

Dodam tez ze wykroki chyba źle wpływają na moje kolana. Czuje troche dyskomfort w trakcie ćwiczenia i gdy skonczylem kolejne czyli pompki w staniu na rękach, to przy "zrzuceniu" nóg na podłoge, chociaz nie bylo to nic wielkiego, to poczułem ból po prawej lekko nad prawym kolanemv (więzadło?) - było to odnowienie sie starej kontuzji przez którą nie bylem kiedyś w stanie skończyć progresji do przysiadu na jednej nodze wg. książki "trening silowy bez sprzętu Olivier Lafay" - robilem wtedy przysiady na jednej nodze przytrzymując sie framugi, Właściwie to tak tez chyba powstała ta kontuzja.

Ewentualnie jesli moglbym używać hantli, o ile to znacząco pomoże w szybszych i lepszych efektach Aktualnie mam jedną i moglbym dokupić jeeszcze drugą

Zastanawiam sie też nad opcją chodzenia na siłke, ale byłyby to 2 razy w tygodniu, bo w sobote u mnie jest tylko do 14, a w niedziele nieczynne. Od poniedzialku do piątku nieraz w ktorys dzien nie bede mial czasu i i zazwyczaj jeden dzien trenignu wypadnie, Ewentualnie moglbym robic 2 treningi na silce i jeden kjalisteniczny o ile mialoby to sens.. Chociaz i tak wolalbym chyba pozostać calkiem przy kalistenice, bo jest to wygodne cwiczyc kiedy chce bez wychodzenia z domu. Jakies lepsze i szybsze efekty moglyby mnie zachęcić, do zmiany zdania, ale kiedys chodząc około roku na siłke, zazwyczaj 2 razy w tygodniu i cwicząc FBW sakera, i tak nie widzialem zbytnio przyrostow, a jesli jakeis były, to słabo zauważalne . Ale np. przedramiona na 100% nic mi nie urosły i jak chuderlawe były przed siłką, tak chuderlawe pozostaly

#kalistenika #trening #mirkokoksy #silownia #streetworkout #sport #pytaniedoeksperta
essos - Jaki polecacie kalisteniczny trening siłowy, pod budowe mięśni,, ktory wiecie...

źródło: d536aeb0020c71c4b236019f554ed2dccba12c1d10b4ee3abc5be4d48ccbb267

Pobierz
  • 23
@essos przede wszystkim zadbaj o odpowiednia nadwyzke kaloryczna przy odpowiedniej podazy bialka, dieta to 70% sukcesu zarowno przy redukcji jak i budowaniu masy. Nadwyzka max 200kcal powinna wystarczyc.
wez tez pod uwage, ze budowanie miesni samym treningiem kalistenicznym trwa dluzej i jest trudniejsze niz w przypadku treningu na ciezarach.
co do samego treningu, to raczej nie jest tak istotne co cwiczysz, tylko jak cwiczysz.
- co do nog, daruj sobie zwykle przysiady
@essos:

Jaki polecacie kalisteniczny trening siłowy, pod budowe mięśni,, ktory wiecie że jest dobry i działa?


A co tu jest do wymyślania? Klasyczne ćwiczenia jak dipy, podciąganie na drążku, pompki w różnych wersjach, wykroki - to są ćwiczenia efektywne i angażujące wiele mięśni. Po czasie dorzucasz jakieś odbciążenie i lecisz dalej
  • 0
A co tu jest do wymyślania? Klasyczne ćwiczenia jak dipy, podciąganie na drążku, pompki w różnych wersjach, wykroki - to są ćwiczenia efektywne i angażujące wiele mięśni. Po czasie dorzucasz jakieś odbciążenie i lecisz dalej


@In_thrust_we_trust: No nie wiem wlasnie. Juz kilka razy wrzucalem tu swoj trening do oceny, bo niby "nie ma nic do wymyslania" , a pisali mi tylkoz e do dupy
  • 0
: on chce tylko sobie popisać na temat trenignow z dupy, które wymyśla albo znajduje gdzieś w necie. To jest już chyba piąty post jaki tu wrzuca na ten temat, nie raz już mu polecano recommended routine a on dalej swoje xD


@teryuu: weź sie ogarnij typie. Przypieprzasz sie jak potłuczony, a ani razu nic nie napisales konstruktywnego. CL
  • 0
skupianie sie na utrudnianiu cwiczenia, niz na budowaniu objetosci serii. Generalnie 5 powtorzen w serii tez zrobi robote, jesli sa dosc trudne. Raczej nie przekraczamy tych 12 powt w serii


@kratofel123: Mógłbym np. do pompek dokladać plecak z ciężarem zeby nie rpzekraczac 12. W przysiadach moze jako "obciązenie" moglbym je robić z wyskoami. Na drązku poki co ciezko mi przebic 5 powtórzen w jedej serii nachwytem na szerokość futryny

- trenuj
  • 0
@wcaleniepchamsiewmultikonto: Ćwiczyłeś to?
Patrze na angielską wersje, ale ogollnie strasznie sie cięzko to czyta ze zrozumieniem nie znając dobrze angielskiego nazewnictwa. Ciekaw jestem czy kazdy kto to poleca chociaz testowal czy poleca tylko dlatego ze wie ze cos takiego istnieje.

Nie rozumiem też jak mam robić progresje, jeśli zrobei emaksymalnie np. 5 podciągnieć, w jednej serii, a drugiej i trzeciej to juz ze 3, to wtedy zamaist podciagniec mialbym robić cos
  • 0
@wcaleniepchamsiewmultikonto: A dobra to tłumaczenie jest juz bardzije zrozumiale https://www.reddit.com/r/bodyweightfitness/wiki/kb/recommended_routine_polish/
Tylko zastanawiam sie np. nad dipami. P)oki co nie mam na czym to ćwiczyc, a wiem ze jestem w stanie bo kiedys cwiczylem i bylem w stanie robic 3 serie po 8 powtorzen, tlyko ze robilem to na oparciach od kreszeł i czulem zawsze dyuskomfrot w łokciach szeczgolnie prawym(po starej kontiuzji) i mialem wrazenie ze to dziala niszcząco a łokcie wiec
@essos dokladnie? nie musisz sie od razu rzucac na ciezary. Dobra opcja w progresowaniu pompek jest zwiekszenie zakresu ruchu, dolozenie podwyzszenia i schodzenie ponizej dloni - robi roznice.
generalnie o ile w pistol squat jeszcze rozumiem niepelny zakres ruchu i zwiekszanie go stopniowo, to w cw takich jak pompki, podciagniecia, dipy raczej powinno sie tego unikac. Prowadzi do dysproporcji, nie rozwija rownomiernie miesni i sciegien i spowalnia przyrosty.
z jedzeniem to z
weź sie ogarnij typie. Przypieprzasz sie jak potłuczony, a ani razu nic nie napisales konstruktywnego. CL


@essos: typie, poleciłem Ci kilka razy recommended routine, który jest świetnym treningiem, masz go doskonale rozpisanego co jak i kiedy, z mnóstwem progresji. A ty dalej #!$%@? to samo w kółko i pytasz czy twoje śmieszne przysiady i pompki w niepełnym zakresie może będą lepsze. Rób co chcesz
@essos: robilem RR, ale masz rozne wersje tez, musisz wziac to jako podstawe, a potem wedlug siebie zmieniac jesli czujesz, stoisz w miejscu. Mozesz albo trudniejsze wariacje albo dokladac ciezaru np. robisz pompki/podciagniecie/dipy/przysiady 3 serie po 8. Jesli nie mozesz zrobic 8 tylko np. 4 to robisz a do 8 dobijasz negatywami.

Jak dojdziesz do 8, do zaczynasz trudniejsza wersje i starasz sie robic conajmniej 4. Jesli zrobisz 2, to dobijasz
  • 0
@wcaleniepchamsiewmultikonto: A apropo dipów, masz do tego jakieś specjalne stojaki?
Ja poki co nie mami nie wiem czy kupywac czy nie. Ogolnie kiedyś robilem je na oparciach od krzeseł, czyli stawiałem 2 krzesła ze skierowanym podparciem narpzeciwko siebie i cwiczylem, ale że tak powiem, nie czułem sie komfortofwo w stawach łokciowych i w sumie w barkach też nie. Ale jesli chodzi o łokcie to glownie w prawym robilo sie nieprzeyjemnie, glownie