Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie ma partii, która
- jest za wolnością w sensie gospodarczym w stylu #konfederacja , nie zajmuje się rozdawnictwem tylko nagradza pracujących
- nie pozwala na ściąganie imigrantów z krajów trzeciego świata
- ale jednocześnie nie jest zacofana światopoglądowo jak Konfa, czyli popiera normalny dostęp do aborcji, związki partnerskie osób #lgbt , wykopała by katolstwo ze szkół i jakiegokolwiek wpływu na politykę.
Nie mogę zagłosować na Konfę że względu na ich światopogląd, nie mogę zagłosować na #lewica bo Adrianek mi #!$%@? podatku dwa razy tyle co teraz. Gdyby istniała partia jak w opisie czyli takie absolutne przeciwieństwo pisu, to myślę, że mogłaby zdobyć dużo głosów

#4konserwy #neuropa #polityka
  • 9
@nieocenzurowany88: bo taka partia nie przyciągnie skrajności, a zwróć uwagę, że tacy chodzą głosować. "Normalnych" jest mniej, więc dlatego ci nie mają na kogo głosować. A programy obecnych partii poza hasłami populistycznymi odnoszą się do właśnie skrajności.

Tak na szybko pierwsza myśl.
Trzeba się liczyć z realiami - w Polsce jest wielu katolików, są też niekatolicy, którzy uważają aborcję na życzenie za zabójstwo. PSL doświadczył boleśnie odejścia od światopoglądu swojego elektoratu spadając poniżej progu. PO uderzanie w religię też nie pomoże.
@nieocenzurowany88: Bierz dupę w troki, zakładaj taką partię i zobacz co się z nią będzie dziać. Przecież takie libki są rzekomo najbardziej przedsiębiorczą grupą społeczną w tym kraju, więc czemu sobie partii porządnej nie założyli?
#!$%@? pod tytułem dlaczego nie ma partii "liberalnej światopoglądowo i liberalnej ekonomicznie" ze strony brandzlujących się do głupiego diagramu Nolana, czy tam innych czterodzielnych "kompasów politycznych" słyszę przynajmniej kilkanaście razy w miesiącu od różnych ludzi od
@nieocenzurowany88: bo ideologia lgbt czy aborcjonizm nie ma nic wspólnego ze światopoglądowym postępem tylko jest taką samą obrzydliwą zamordystyczną pałą jak rozdawnictwo socjalu czy ściąganie nachodźców

Jeśli zatem widzisz i jesteś przeciw jednym roszczeniowcom a z drugiej strony tolerujesz tych drugich to nie ma takiego moralnego szpagatu żeby to na dłuższą metę utrzymać a tym bardziej założyć partię i zachęcić do nich ludzi.