Wpis z mikrobloga

Według mnie zatrudnienie na B2B poniżej pewnego wynagrodzenia powinno być wręcz karalne XDD

Janusze sobie teraz wymyślili, że będą głównie B2B zatrudniać. Naturalnie rozumiem koszty, kiedy płaci się za dobrego pracownika sporą kasę i wygodniej dla niego i dla firmy jest, by pracował na własnej działalności

Ale kiedy widzę oferty w stylu "4-5k na B2B", to mnie skręca xD Pracy nie szukam, trochę onitoruję rynek i to oferty za większe stawki, ale przeglądając sobie oferty na portalach z widełkami nie sposób nie zauważyć takich kwiatków XD

Żadna to oszczędność dla takiego pracownika, bo jest stratny bardziej niż zyskuje. Zarabia po 2 latach ulgi mniej niż najniższa. Janusze pewnie w takich sytuacjach wkręcają kity, że "żadnej emerytury i tak nie będzie" lub "2 lata masz tyle i tyle więcej", ale to jest cringe do potęgi.

Przykre jest to, że pewnie w takich sytuacjach najczęściej ofiarami są ludzie wchodzący na rynek pracy i jeszcze jak coś spartaczą w robocie to są pociągani do odpowiedzialności prawnej :V

#pracbaza #zarobki #biznes #b2b #januszebiznesu
  • 2
Przed obecnym 20-latkiem jeszcze 45 lat pracy, czyli na emeryturę przejdzie w roku 2068. Można spojrzeć na prognozy demograficzne i nie za ciekawie to wygląda. Może w jakimś kraju z sensownym rządem który ma wizję dalszą niż do następnych wyborów byłbym spokojny o swoją "pewną" emeryturę, ale obecnie wydaje mi się to bardzo naiwne.

Co do B2B, zgadzam się - troche mnie to bawiło jak widziałem oferty pracy entry level za 4k,