Wpis z mikrobloga

Będąc w Niemczech jestem zaskoczony jednym faktem. Samochodami, myślałem, że będą tutaj same fury za kilkaset tys jeździły, jeszcze w kilku mln bogatym mieście, a tutaj co innego. Część faktycznie to auta z salonów, ale... w leasingu, co zresztą widać na tablicy rejestracyjnej. Oczywiście czasem przejedzie jakaś fura typu nowe bmw czy najnowsze audi, ba nawet i rollsy ghosty widziałem. Większość, jeździ jednak używanymi. Zapytałem się współpracownicy czemu u was, mimo, że Niemcow stać, to jeżdżą używkami. Powiedziała, że to wynika z czystego pragmatyzmu.

Póki coś działa, to jest używane. Nie ma potrzeby brać kredytu na nowe auto, czy tam wydawać na nie fortuny skoro stare jeździ. Te nówki z salonów w leasingach są zwykle brane na firmy. Te używane co jeżdżą są bardzo zadbane, jakieś na prawdę stare bmw typu e39 czy pierwsze a6, mercedesy e kasy z 2007, wszystko jak nowe. Sam też właściwie nie widzę potrzeby zmiany mojej audicy na nowszą, skoro ta jeździ i jest w stanie lepszym niż niektóre 3 latki. Pewnie przynajmniej te 6 lat mi jeszcze posłuży. Podzielam więc takie podejście. Niemcy ogółem dbają o wszystko, o sprzęty, auta, pracowników, domy... czysty pragmatyzm.
#przegryw
Van-der-Ledre - Będąc w Niemczech jestem zaskoczony jednym faktem. Samochodami, myśla...

źródło: starealejare

Pobierz
  • 25
@Van-der-Ledre: Jako ex kierowca tira który po zachodzie przejeździł duuuuuzo kilometrów mogę powiedzieć tak. Jest masa nowych i drogich samochodów, modele o których nie miałem pojęcia że istnieją i najdroższe super samochody. Ale głównie i najwięcej jest aut zwyczajnych kilku i kilkunastoletnich, z porysowaną i wgniecioną karoserią, urwanym lusterkiem lub zderzakiem na srebrną taśmę. Zachód to miliony ludzi i wielkie obszary, a większość ludzi nie ma kasy czy niewiadomo jakiego bogactwa.
@Van-der-Ledre: Polska jest drugim rynkiem w Europie dla Mercedesów Klasy S ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co prawda Niemcy sa większym rynkiem, ale mają 2x więcej ludności. Wyprzedzamy takie kraje jak Francja, Wielka Brytania czy Włochy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak myślisz dlaczego ? Pokaż się, a zastaw się no i rozwarstwienie dochodowe, ludzie prowadzący działalność gospodarczą mają w Polsce raj podatkowy.
@Van-der-Ledre u nas po 89’ roku synonimem luksusu było niemieckie auto. Kto jeździł Mercedesem „beczką” był szefem. Tak nam zostało do dziś. Często w nowych firmach mam wrażenie ze priorytetem jest dobra fura w leasingu. A na zachodzie, zwłaszcza w krajach południowych jest 0 miejsca do parkowania i są wąskie uliczki. Ludzie kupują małe miejskie auta a zderzaki służą do wepchnięcia się w miejsce parkingowe dlatego są wszystkie poobijane. Ale weź teraz
@Van-der-Ledre: jeździ i spełnia swoją funkcje to po co kupować nowe. Niemcy maja taka sile nabywczą, ze przeciętny Hans mógłby jeździć spokojnie salonowym autem średniej klasy, ale po co. U nas dla odmiany do status i prestiż. Teraz każdy musi wydać 2 letnie oszczednosci żeby jeździć 10 letnim SUVem jak inni sąsiedzi.
@Van-der-Ledre zależy po jakich rejonach się przemieszczasz, przejedziesz się po bogatch wioskach pod Monachium to będą stały na podjazdach same macany, 911 czy inne g klasy. Niemcy to normalny kraj to, że gospodarczo stoją na wysokim poziomie nie znaczy, że każdy Niemiec może sobie pozwolić na nowe porsche czy w ogóle jakiekolwiek porsche, bo większość to ludzie pracujący w fabrykach, sklepach, obsłudze klienta i milionie innych zwykłych zawodów. Na drogie auta mogą