Wpis z mikrobloga

Mirki, weźcie pomóżcie bo kłócę się z ojcem od godziny. Jak włącznik od światła jest WYŁĄCZONY czyli światło zgaszone, to w jakiej powinien być pozycji: A czy B? U mnie w mieszkaniu jest wszędzie zgaszone A, a u niego to co pokój to inaczej XD ale upiera się że B powinno być.
#elektryka #wykonczenia #majsterkowanie #budownictwo
ZamawiamyPizze - Mirki, weźcie pomóżcie bo kłócę się z ojcem od godziny. Jak włącznik...

źródło: nokurde

Pobierz

Jak zgaszone to:

  • A 79.8% (454)
  • B 20.2% (115)

Oddanych głosów: 569

  • 18
@ZamawiamyPizze

Ja mam B, ale zdarzają się A, a w schodowych to się zmienia :)

cytat z forum

Ta kwestia jest regulowana przez normę PN-EN 60447
„Podstawowe zasady oraz zasady bezpieczeństwa dotyczące współdziałania człowieka z maszyną, znakowanie i identyfikacja -- Zasady manewrowania „
W wielkim skrócie:
"Łączniki kołyskowe mocować tak, aby wciśnięcie górnej części kołyski powodowało załączenie, a dolnej – wyłączenie
Ciekawe czemu wszystkie łączniki z logiem producenta złożone są na konfigurację A , jak chce się B to trzeba ramkę obracać.


@wypokowy_expert: Bo - jak sam napisałeś - takie ułożenie jest wymagane dla maszyn, nie instalacji ¯_(ツ)/¯ Z kolei w praktycznie każdym opisie projektu budowlanego będziesz miał hasełko sprowadzające się do tego, że "instalacja ma być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami oraz ZGODNIE ZE SZTUKĄ BUDOWLANĄ - a