Wpis z mikrobloga

#motocykle Mirki #!$%@?ło ludźmi z cenami moto.
szukam czegoś zamiast mojej xj600, najlepiej z wtryskiem i abs, i np. taka cbf600s z 2008 roku kosztuje 18000.

już nie da się kupić xj600s za 3900 jak kupiłem w 2021, tylko 5-6k.

jak będę sprzedawać moto, to wystawiam max za tyle ile kupiłem, co to za pomysł że wartość starych trupów rośnie wraz z wiekiem.

najlepszy hit jak sprzedają 3 letnie benelli bn251 za 12500 (nowe kosztowało koło 11000) albo bandit 600 z 2002 za 12000.

#!$%@?ć mi z tymi cenami do normalnego poziomu, bo potem wiszą te motocykle przez miesiąc nie sprzedane.
  • 17
@NapTooR: A poczekaj jak się sezon zacznie i słonko zacznie grzać dłużej niż przez kilka godzin dziennie.
( ͡º ͜ʖ͡º) Dlatego ja poszedłem w stronę nówki, kupionej okazyjnie, i mam wywalone na chory rynek, bo i w salonach ceny zaczynają szybować do nieosiągalnych dla mnie poziomów.
co to za pomysł że wartość starych trupów rośnie wraz z wiekiem.


@NapTooR: a może 100% inflacja przez okres tych 2 lat ma cos do tego pomysłu? XD jak brałem samochód na firme w leasingu za 45k w 2020 to teraz ten sam model używany, z tego samego rocznika kosztuje na rynku wtórnym 60k więc wiesz, tylko frajer by wystawił po cenie zakupu żeby stracić na utracie wartości pieniądza w czasie
@NapTooR to powiedzcie mi moje Mirki kiedy cena powinna spadać? w jakiś sposób określić wartosc danego motocykla skoro inflacja zawsze jest dodatnia? to w takim razie mają zawsze drożeć? xD

dla mnie to #!$%@?, uczciwa cena jest wtedy jak motocykl znika po dniu-dwoch, nie jak wisi miesiąc bo ktoś myśli że tyle powinien kosztować
5 lata temu kupowałem fz6n z 2004 roku za 7k
Dzisiaj stoja po więcej. Dobrze ze zaryzykowałem i udało mi się wyrwać Street Triple R za 23k z 2016 roku co jest niemal niemożliwe. Cały czas zastanawiałem się co jest z tym moto nie tak ze ma taka niska cenę ale jednak go wziąłem XD
@NapTooR Wszystko jest warte tyle, ile ktoś jest w stanie za to zapłacić. Kupiłem moto w okazyjnych pieniądzach i wiem, że mogę krzyknąć przy sprzedaży około 3k więcej, niż za nie dałem. Powiedz mi, po #!$%@? mam komuś prezent robić? xDxDxD Żeby finalnie dołożyć więcej do następnego motocykla, bo komuś sprzedałem poprzedni taniej, niż mogłem?! xD #!$%@?, co za farmazony wypisujesz...

Jak uważasz, że w klasie 500-600 jest patologia, to chyba nie
@Zielony34: No tylko popatrz. Jeśli wszyscy podniosa ceny, i wszystko bedzie kosztowalo 50% wiecej to i tak bedzie ruch na motocykle bo ludzie i tak beda je kupowac. Troche przyzwyczajamy sprzedajacych ze kupimy wszystko co wystawia, jak jakies lemingi.

Irytuje mnie ten "wolny rynek" bo kiedy niby maja spadac ceny? W sensie co sie musi stac w tej galezi, zeby ludzie stwierdzili ze jednak jest za drogo? Ja mam wrazenie ze
@NapTooR No nikt ci nie broni sprzedawać wszystkiego za pół darmo. Twój hajs, twoja sprawa. Powtarzam, wszystko jest warte tyle, ile ktoś jest w stanie za to zapłacić. Ja na pewno nie puszczę niczego poniżej realnej wartości ¯_(ツ)_/¯
@NapTooR: Czemu ceny motocykli ciągle wzrastają? Popyt/podaż. W skrócie - główny problem to inflacja 20%. Szerzej? Import motocykli używanych z zagranicy jest coraz droższy, więc jak mogą tanieć? W dodatku właściwie zanikł import motocykli z rynku brytyjskiego, a przed brexitem było to około 25% wszystkiego sprowadzanego do Polski. 20 letnie motocykle, które były zawsze dość tanie, zostały zajechane lub rozbite, a te które zostały, powoli wchodzą do kategorii youngtimerów. Ludzie mają
będą taniec po sezonie.


@krzysztof2033: To też się już skończyło dawno temu. Jeśli ceny spadają po sezonie, to urwiesz max kilka stówek, które #!$%@? przed kolejnym sezonem z nawiązką, bo ktoś wiedział ,ze będzie sprzedawał, więc totalnie olał serwis.