Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wylewałem żale na mirko i chyba na głównej pod znaleziskiem ws. benefitów zasłużonych honorowych dawców krwi w związku z tym, że mają nas (ZHDK) w praktyce głęboko w poważaniu bo m. in. kilkanaście dni temu na nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej gdzie zawsze ZHDK wchodzili bez kolejki akurat mi gdy drugi raz w życiu chciałem z tego skorzystać Grażyna w rejestracji odmówiła jednocześnie wjeżdżając na ambicję przy ludziach w kolejce, że "jak mi nie szkoda tu Pani czekającej tyle czasu z bólem i innych ludzi w potrzebie".
Po dostaniu #!$%@?... na Grażynę obróciłem się na pięcie i powiedziałem żeby w takim razie usuneła moją rejestrację do lekarza i poszedłem.
Opisałem Wam to tu, i każdy zazwyczaj pisał, że przysługuje wizyta bez kolejki itp. opisując swoje sposoby na korzystanie z tego przywileju.

Napisałem tego samego dnia skargę do NFZ na adres sekretariat.skargi@nfz.gov.pl

Wczoraj dostałem odpowiedź z NFZ... i co? I g... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
TL; DR


Poniżej wrzucam pełną treść odpowiedzi z NFZ:
Szanowny Panie,
z uwagą zapoznaliśmy z Pana korespondencją. Proszę przyjąć poniższe informacje.
Uprawnienie oraz osoby uprawnione do świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością określa ustawa [1].
Zgodnie z art. 47c ustawy [1] jako osoba uprawniona, po okazaniu legitymacji, ma Pan prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.
Świadczenie zdrowotne osobie uprawnionej udzielane jest w dniu zgłoszenia. Jeżeli udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia, świadczeniodawca wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących.
Świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone w terminie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.
Prawo to odnosi się do wybranej poradni, a nie lekarza, który udziela świadczeń w poradni.
Jeśli Pacjent chce mieć udzielone świadczenia przez konkretnego lekarza, powinien liczyć się z prawdopodobieństwem dłuższego oczekiwaniem na udzielenie świadczenia. Wybierając, spośród lekarzy udzielających świadczeń w danej poradni konkretnego lekarza, do którego trzeba oczekiwać, Pacjent rezygnuje z przysługującego prawa do korzystania ze świadczeń poza kolejnością oraz zostaje wpisany na listę oczekujących.
Przepisy ustawy [1] wskazują uprawnienie co do terminu i nie wiążą się z pominięciem przez podmiot leczniczy harmonogramu przyjęć do lekarza, ustalonego na dany dzień. Oznacza to, że placówka nie ma obowiązku przyjęcia natychmiast uprawnionego pacjenta, który zjawił się w placówce.
W przypadku uwag do udzielanych w placówce świadczeń opieki zdrowotnej ma Pan prawo zgłosić uwagi do kierownictwa podmiotu. Zgodnie z ustawą [2] to kierownik placówki odpowiada za zatrudniony personel oraz za jakość i organizację udzielanych świadczeń.
Podstawa prawna
[1] ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2561, z późn.zm.)
[2] ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2022 r. poz. 633, z późn.zm.)
Z wyrazami szacunku


Czyli żyliśmy w błędnym przekonaniu wg tej wiadomości o tym, ze mamy takie wyróżnienie ale jednak go nie mamy xD

#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew #rckik #hdk #zhdk #zalesie #nfz #sluzbazdrowia #lekarz #lekarze
dzideknowak - Jakiś czas temu wylewałem żale na mirko i chyba na głównej pod znalezis...

źródło: IMG_20230328_080243

Pobierz
  • 11
radni konkretnego lekarza, do którego trzeba oczekiwać, Pacjent rezygnuje z przysługującego prawa do korzystania ze świadczeń poza kolejnością oraz zostaje wpisany na listę oczekującyc


@dzidek_nowak: Czyli w skrócie, nie warto oddawać krwii bo i tak mają w dupie HDK. Państwo z kartonu (,)
a może w tym piśmie chodzi o to, że możesz się dostać ale do wolnego lekarza?

@kuncfot: nie rozumiem. Jak lekarz wolny to co za różnica czy masz ZHDK czy nie jak i tak do wolnego od razu się wchodzi?

no i zawsze tak było, nie wiem o co się zesrales księżniczko. mają cię na pierwszą wizytę do specjalisty przyjąć w ciągu dwóch tygodni i nic poza tym.

@Emble: typie,
@dzidek_nowak no to masz napisane

"Świadczenie zdrowotne osobie uprawnionej udzielane jest w dniu zgłoszenia. Jeżeli udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia, świadczeniodawca wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących."

To nie wiem z jakiej paki ktoś by cię miał na nocnej wpuszczać. Trzeba nie mieć honoru żeby się tak przed ludzi #!$%@?, bo na nocną z katarkiem raczej nikt nie przyjeżdża.
@ElderWrath

Czyli w skrócie, nie warto oddawać krwii bo i tak mają w dupie HDK. Państwo z kartonu (,)

Już nie przesadzajmy, termin do specjalisty robi robotę. Co prawda nieraz trzeba się użerać i straszyć ich skargą, no ale jak już się zalapiesz to termin max za 2 tygodnie a nie za dwa lata ( ͡º ͜ʖ͡º)