Wpis z mikrobloga

Wyrazy spuczucia dla wszystkich fanatyków #szosa i #rower , którzy chcą zacząć swoją przygodę. Całe OLX zawalone takimi ulepami. Rok temu przerabiałem zakup roweru i 3/4 ofert od handlarzy miało jakieś ostre buble.

Ten Giant w carbonie oryginalnie był z 105, ale jakiś (chyba...) #januszebiznesu wrzucił w niego starą na oko 20-letnią grupę Tiagra i dodatkowe klamki Tektro xD

Ja wiem, że jak na legendarny carbon to tanio, ale ta Tiagra to już praktycznie śmieć.
Pobierz F_Ogot - Wyrazy spuczucia dla wszystkich fanatyków #szosa i #rower , którzy chcą zacz...
źródło: Screenshot_20230327_220536_Messenger
  • 11
@F_Ogot: pod Poznaniem też mamy kilka takich "sklepów" gdzie chyba masowo składają rowery z różnych części. Cóż.. samochód używany samemu się nie jeździ kupować z rowerem teraz podobnie
@F_Ogot: Cóż się dziwić jak gdziekolwiek nie zobaczysz pytanie o jakąś pierwszą szosę to każdy poleca szukać "używki na olx" (łącznie z wykopem) i w Polsce wgl panuje jakiś kult używanego roweru.
Więc skoro jest popyt to sprzedawcy dyktują sobie takie zaporowe ceny, a jak ktoś jest zielony to i tak kupi takie gówno.
Zobacz co się ostatnio dzieje z Bernardem na fb, kiedyś można było tam kupić rzeczywiście jakieś perełki
@F_Ogot: racja, uważam, że warto nagłaśniać takie "okazje". sporo ludzi ostatnio pyta co kupić w niskiej cenie. Nie mają obowiązku znać się na technologii, serwisowaniu i trendach.
Tak jak pisze @Zabi96 lepiej kupić nowego Clarisa R2000 niż 15 letnią używkę na starej wytrzaskanej ramie. Zresztą grupa claris czerpie technologie z di2, i mitem jest stwierdzenie, że jazda zaczyna się od 105.
mitem jest stwierdzenie, że jazda zaczyna się od 105


@Farmer_Joe: To prawda. Ale kupując używany rower za ok 4-5k to dla mnie 105 to minimum. Głupi Triban 520 (posiadam) ma niepełną 105 i kosztuje grubo poniżej 5k.

Tymczasem na OLX za 7-8k są ulepy HIT CARBON z Tiagrą czy innymi 3x10.
Pomijając fakt że każdy się pałuje do grup osprzętowych i woli kupić 15 letnią Tiagrę czy 105 od nowej Sory czy choćby Clarisa


@Zabi96: xD tak jest

,,Same jakieś gówna wciskają nam. Plastikowe kółka??? Jak to wygląda??? Tylko napędy z DUSZĄ....

Btw chłopaki jakie zamienniki gum do starej 105? Bo moje już się kleją a w internecie nie umiem znaleźć"