Wpis z mikrobloga

@Kodzirasek:
Odnośnie tego tematu to:
Dane urządzenie wymyślił ktoś mądry. To urządzenie jest pomysłowe, mądre, użyteczne. My jedynie ich używamy, bo zostało przygotowane dla nas, a to jeszcze nie czyni z nas kogoś ani trochę mądrzejszego - to wyłącznie cecha urządzenia, które używamy, a którą cechę bezpodstawnie lubimy przypisać sobie samym, bo to my obsługujemy urządzenie. To co robi urządzenie jest rozbieżne z tym, co potrafimy my sami.

Poprzez obsługę pistoletu
@Nemayu: To tak ale są pewne urzędzebia bez których ciężko było by żyć np telefon, internet.Pamietam jak byłem w Zakopanem gdzie w ogóle nie miałem dostępu do internetu i ogólnie mało co zaglądałem do telelfonu tylko zdjęcia robiłem.Pamietam po całym dniu takiego chodzenia po górach jakoś tak inaczej sie czułem miałem mało myśli i jakiś taki czysty umysł.Oczywiście internet jest bardzo przydatny w tych czasach zależy jak kto z niego korzysta
@Kodzirasek:
Nie miałeś o czym rozmyślać, bo nie przyswajałeś informacji z internetu. Nie miałeś natchnienia, nic nie zaszczepiło w tobie myśli - myśli, która niekoniecznie jest do czegokolwiek przydatna, ale zmusza do myślenia i marnowania sił. Mogłeś poświęcić się czystej obserwacji - jest to ważny element medytacji.

Też mi się coś przypomniało ponoć nawigacja gps jest bardzo przydatna lecz ludzki mózg robi się grubszy przez bią, bo nie musimy nic robić
@Kodzirasek Mas racje ale sprawa jest nie taka prosta.
Ludzie są stworzeni do życia wg pór roku, pogodyz warunków atmosferycznych itd. Jesteśmy zwierzętami i stanowimy z przyroda jedność. Ludzie odrzucli więzi z przyroda. 99% z nas nie żyje w zgodzie z swoim przeznaczeniem. Nasze mózgi nie nadążają za betonowymi miastami, elektroniką i technologia, bo nie jest to nasze naturalne środwisko.
Ten cały wyscig szczurow i pościg za kasa itd to nie dla
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.