Wpis z mikrobloga

Dostałem ofertę przejścia bezpośrednio pod klienta(pracowałem przez kontraktornie pośrednio 2 lata), ale pośrednik coś marudzi i niechętnie do tego podchodzi, w umowie mam zakaz konkurencji, ale bez kar, w razie czego po prostu się zwolnić?
#programista15k #programista25k
  • 9
@jarzyn86: ale kto ma mi płacić? Ja chce po prostu rozwiązać umowę z pośrednikiem i podpisać z klientem tego pośrednika, gdzie obecnie pośrednik robi problemy...
@Sebb521: zakaz konkurencji bez kary, oznacza karę do poniesionej straty (czyli najpewniej procent jaki biorą za bycie pośrednikiem przez okres który będziesz pracował dla tego klienta docelowego jakby ich umowa nadal obowiązywała), żeby tak zrobić musisz uzyskać zgodę od pośrednika. Teoretycznie nawet by nie musieli pisać tego w umowie bo jest to czyn nieuczciwej konkurencji. Pośrednik pozyskał klienta na co wydał pieniądze, a osoba która miała wykonywać pracę ucina im dochód.
@Jaslanin:
§ 3. Odszkodowanie, o którym mowa w § 1, nie może być niższe od 25% wynagrodzenia otrzymanego przez pracownika przed ustaniem stosunku pracy przez okres odpowiadający okresowi obowiązywania zakazu konkurencji; odszkodowanie może być wypłacane w miesięcznych ratach. W razie sporu o odszkodowaniu orzeka sąd pracy.
@jarzyn86: to tylko obowiązuje na umowie o prace, druga sprawa jest taka że jest jeszcze coś takiego jak czyn nieuczciwej konkurencji:
nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy z określonym przedsiębiorcą,

gość w trakcie umowy z pośrednikiem nakłania klienta na pracę bezpośrednią, lub czyni ku temu kroki, wykorzystując kontakty które zdobył podczas pracy dla pośrednika. To jest coś zupełnie innego niż odejście z pracy i szukanie nowej firmy po tym jak umowa