Wpis z mikrobloga

@Kasztanowy_Rycerz: PS VR2 ma ograniczoną liczbę gier może jeszcze poczekaj o ile w ogóle Sony będzie coś rodziło w tej kwestii.

nie lepiej byłoby wybrać jakieś inne gogle z tym, że do pc


@Kasztanowy_Rycerz: może to być droga inwestycja i to na kilka dni bo ci się znudzi.

Może jeszcze spróbuj tani quest 2 jak ci się znudzi to sprzedasz i nawet nie musisz mieć do tego komputer.
@Kasztanowy_Rycerz: A miałeś kiedykolwiek do czynienia z jakimikolwiek goglami do VR? Pierwsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć to to, jakie gry Cię interesują. Czy to bardziej gry typowo VR-owe typu Beat Saber, Synth Riders, Pistol Whip, czy może gry bardziej fabularne typu Gran Turismo, Horizon COTM, Resident Evil, czy być może trochę jednego i drugiego? To kluczowe przy wyborze gogli. Znajomy na przykład kupił PSVR2 do swojej PS5, pograł chwilę
@Kasztanowy_Rycerz: jeżeli chcesz jakiekolwiek gogle vr to psvr2 będzie najlepszym wyborem o ile masz już ps5. Natomiast polecam najpierw wypożyczyć ponieważ ta zabawa w vr to jest totalnie inny typ zabawy niż klasyczne granie - to trzeba polubić. Wszystko zależy jak się gra - ja o 23 mam dopiero czas i nie ukrywam, że bieganie po pokoju po całym dniu pracy o 23 to nie jest wcale taka przyjemna sprawa.

Natomiast
@Smartek @TomSz @ruum @kidddddi @tranzts @Rkschuwdu @Ponury_przegryw : Dzięki Panowie za wskazówki i porady.
Kupiłem pare dni temu okulary, po pierwszym odpaleniu był efekt wow - czułem się tak jakbym był w grze (swoją droge RE8 na pierwszy kontakt z vr to nie najlepszy pomysł xD), musiałem walczyć ze sobą aby nie zacząć chodzić po pokoju. Rzeczywiście jest to całkowicie inny wymiar gamingu, oferuje więcej, ale jest też bardziej wymagający.
Po zagraniu
Natomiast jeśli chodzi o same gogle, działają bez zarzuty, czasem mam problem z ustawieniem okularów tak aby obraz był idealnie ostry i nie było poczucia rozmazania obrazu poza centralna częścią, póki co nie zanotowałem żadnych problemów z padami. Ogólnie jestem zadowolony, ale czy warte jest to 3k ciężko powiedzieć, zwłaszcza jeśli nie ma się porównania do tego co oferuje konkurencja
@Kasztanowy_Rycerz: Masz rację, żeby porównać z innymi goglami to trzeba je mieć, ja miałem tylko PSVR1 i wiadomo, że odczułem dużą zmianę na plus jak kupiłem PSVR2. Zawsze można obejrzeć recenzje ludzi co mają inne hełmy VR.
Dla mnie na razie największym minusem jest ten mały sweet spot, ale prostota rozłożenia sprzętu jest na duży plus, bo przy vr1 to była mordęga z tym.