Wpis z mikrobloga

Witam, od początku marca do połowy kwietnia jestem na L4, z dwoma dniami przerwy (nie weekend), ten sam lekarz, ta sama choroba. Z tego co wiem mimo tej przerwy czas tych zwolnień zostanie zsumowany. Pracodawca wypłaca chorobowe przez 33 dni, a potem muszę składać wniosek o zasiłek do ZUSu. Patrzyłam jak wygląda ten wniosek na platformie zusowskiej, i muszę zaznaczyć za które zwolnienie chcę otrzymać zasiłek, ale część tego okresu łapie się jeszcze do tych 33 dni, za które odpowiada pracodawca.
Stąd pytanie jakie daty się tam podaje, cały okres zwolnienia, czy po obliczeniu od 34 dnia do końca?
#l4 #zwolnienielekarskie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
Patrzyłam jak wygląda ten wniosek na platformie zusowskiej, i muszę zaznaczyć za które zwolnienie chcę otrzymać zasiłek, ale część tego okresu łapie się jeszcze do tych 33 dni, za które odpowiada pracodawca.

Stąd pytanie jakie daty się tam podaje, cały okres zwolnienia, czy po obliczeniu od 34 dnia do końca?


@wieprzowina: a jaki wniosek chcesz wypełniać?
  • Odpowiedz
@wieprzowina: który warunek spełniasz?

Instrukcja wypełniania
Wypełnij ten wniosek i przekaż go do nas, jeśli:
– prowadzisz pozarolniczą działalność,
– współpracujesz z osobą prowadzącą działalność,
– współpracujesz z osobą, która korzysta z ulgi na start, o której mowa w art. 18 ust. 1 ustawy z 6 marca 2018 r. –
Prawo przedsiębiorców
– jesteś duchownym,
– jesteś niezdolny do pracy z powodu choroby po ustaniu zatrudnienia/ ubezpieczenia.
  • Odpowiedz