Wpis z mikrobloga

Kacapy be like:

ukraina jest taka sama jak rosja!

najbardziej skorumpowany kraj w europie!

bez łapówki nic nie załatwisz!

dziki kraj jak polska lat 90!

łapówkarzy w UE nie trzeba!


Nikt nie zaprzecza, kacapy, że aż do 2014 mieli problemy, ale wyjdą z nich tak samo jak wyszła Polska i pozostałe kraje byłego bloku wschodniego, w których rosjanie zaszczepiali przez 60 lat gen wziątek - choć idealnie nie jest.

Oni wyjdą na prostą, a wy pozostaniecie w obsranym korupcyjnym systemie który zbudował putin i było to jedyne, co mu się udało.

https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3687958-sbu-likviduvala-korupcijnu-shemu-povazanu-iz-zernovou-ugodou.html

SBU zlikwidowała schemat korupcyjny w obwodzie odeskim, gdzie urzędnicy żądali łapówek od firm eksportujących ukraińskie produkty rolne w ramach "umowy zbożowej". Jeśli firmy odmawiały zapłacenia łapówek, groziły im maksymalne opóźnienia w procedurach biurokratycznych. SBU udokumentowała przekazanie pośrednikowi łapówek o wartości prawie 400 tys. UAH. Żądał on 40 centów za każdą tonę eksportowanych produktów. Trwa śledztwo i ściganie sprawców.

SBU likwiduje schemat korupcyjny związany z "transakcją zbożową" W zamian za łapówki "gwarantowali" handlarzom zbożem niezakłócone otrzymywanie świadectw fitosanitarnych zgodności dla ich produktów. W przypadku odmowy zapłacenia "haraczu" grozili maksymalnym opóźnieniem procedur biurokratycznych. Funkcjonariusze SBU udokumentowali dwa przypadki otrzymania prawie 400 000 UAH w ekwiwalencie hrywien przez pośrednika zaangażowanego przez urzędników do przekazywania łapówek


#ukraina #rosja #wojna #front #donbas #onuce #kacapy #tonaszawojna #tojestnaszawojna #orki #korupcja #gnidy #sbu
  • 6
  • Odpowiedz
Skończcie z tą propagandą ukraińską, Ukraina jest skorumpowana do szpiku kości, wojna i ewentualna odbudowa Ukrainy wcale nie sprzyja walce z nią.
  • Odpowiedz
@harold97:

Według mnie Ukraina będzie, jeśli już nie jest, bardziej praworządnym i bogatym krajem niż poska z dykty


Ciekawe zagadnienie, bo wojna sprzyja rozprawie ze złodziejstwem, więc na tym polu faktycznie mogą sporo zaplusować.

Ale gospodarczo to mimo wszystko bogatsi raczej nie będą. Będą mieli sporą emigrację a już mniejsza od polskiej populacja wpływa na wielkość pkb. Ale wszystko zależy od kierownictwa politycznego, jeśli będzie mądre, będą się dynamicznie rozwijać.
  • Odpowiedz