Wpis z mikrobloga

Pytałem niedawno czy warto kupić buty rowerowe. Mimo początkowego sceptycyzmu stwierdziłem, że jednak je kupię i nie będę sobie zaprzątał dalej tym tematem głowy. Rowerem jest gravel, trasy raczej w większości ścieżki rowerowe i drogi, ale i szuter lub delikatny piasek też czasami wpadnie (pewnie więcej niż 200km jednorazowo kręcił nie będę). Nie chcę pchać się w jakieś drogie rozwiązania, bo nawet nie wiem czy mi podejdą. Polecaliście shimano xc-300 + shimano m520, jako że buty MTB są bardziej uniwersalne, można w nich się kawałek przejść itp. Zarówno koncept butów MTB jak i cena tego zestawu są dla mnie odpowiednie, kwestia jest taka, że nie mogę znaleźć tych butów dostępnych w różnej rozmiarówce czy to online czy np gdzieś lokalnie w decathlonie. Chciałbym przed zakupem je przymierzyć, żeby nie kupować kota w worku i nie bawić się w wieczne odsyłanie.
Czy poza tymi butami polecacie może jakieś dostępne np w decathlonie? Czy w tej półce cenowej te są dobrym wyborem i po prostu zamówić ze 3 pary i wybrać te które będą na mnie dobre?
Jeszcze co do rozmiaru - jakbym kupował przez neta, nawet nie będę miał okazji porozmawiać z kimś bardziej ogarniętym w temacie. Jak taki but powinen leżeć? Jak zwykły sportowy? Czy może np powinen być luźny? Zakładam, że najlepiej mierzyć wieczorem na lekko spuchniętą stopę i w skarpetach podobnych do tych, w których miałbym jeździć.
#rower
  • 6
@pp93: powinien raczej być dość mocno dopasowany, na pewno nie luźny. Ze swojej strony polecam jednak pojechać do sklepu gdzie mają jakiś większy wybór to zobaczysz jak różnie różne buty się układają na nodze mimo nawet tego samego rozmiaru :)
@pp93: mam model 500 z deca, nie sa zle, korzystam na gravelu z spd od niecałych 2k km; tylko ja nie jestem dlugodystancowcom po +100 km wiec tez inaczej na nie patrze
@Lewic: masz ten model grvl? Bo są tez 500 z innych serii. Generalnie ja tez raczej rzadko przekraczam 100km. Sporadyczne wypady, częściej okolice 50 km
@pp93: tak, grvl, dokładnie te żółte, brudzą się szybko ale dobrze je widać :p but jest dość sztywny więc na schodach i stromiznach trzeba uważać, jak już decyduje się gdzieś w nich przejść to tylko kawałek