Wpis z mikrobloga

#motoryzacja takie pytanko mam, bo ceny uzywanych samochodow na dzien dzisiejszy sa mega wywalone w kosmos. Nowych tez, ale nie o tym wątek. Czy ktoś w ogóle te używane auta w takich cenach kupuje? Sam sie przymierzam do zakupu, no ale to jest totalne przegiecie, co sie podziało z cenami xD
  • 9
@tomszczyk: Co za głupie pytanie. Jak potrzebujesz samochodu to go po prostu kupujesz. Jak cię nie stać to kombinujesz zbiorkomem lub kupujesz gruza.

Jak go nie potrzebujesz, a chcesz kupić coś fajnego to tylko wtedy możesz sie bawić w czekanie na obniżki/okazję
@cwlmod: nie wiem co jest w tym pytaniu glupiego. mam auto i chce wymienic na nowsze i planowalem to na ten rok, ale przy tych cenach raczej odpuszcze i zastanawiam sie jak wyglada aktualnie popyt na uzywane samochody, bo ceny sa zawyzone
@tomszczyk: Przeczytałeś mój komentarz i dalej nie wiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie obserwuję cen używek, bo już mam dosyć obserowania cen nówek, ale słuszałem już na wykopie głosy, że podobno używki powoli zaczeły spadać z cenami.
@tomszczyk: Ilość ludzi którzy chcą kupić auto się nie zmniejszyła, popyt został jaki jest i ma tendencje wzrostową bo ludzi jest co raz więcej. natomiast ilość aut na rynku do zakupu się zmniejszyła, więc wniosek jest prosty czy ktoś te auta kupuje ;) wyższe ceny się nie wzięły znikąd.
@tomszczyk: rozumiem Cię doskonale, 4 lata temu chciałem kupić mazde 6 2011 rok. Wówczas znalazłem igiełke za 28500. Ale zdecydowałem że kupie z 2007 poprzednią wersję i dałem 10000 zl. Mija 4 lata. Moja mazda z 2007 jest warta więcej niż 10000 zł, a za taką którą chciałem z 2011r trzeba dać za zadbaną grubo ponad 30-32 tysiące.

Czyli w skrócie, gdybym 4 lata temu kupił nowszą mazde, ojeździłbym się jak