Wpis z mikrobloga

Wiem że wszystko zależy od regionu i samochodu itp., ale w jakich widełkach kosztować może diagnoza klimatyzacji manualnej w fiacie z 2010 r.? Diagnoza w sensie czy to tylko kwestia jakiejs nieszczelności na wężych (klima chodzi na 1/4 mocy powiedzmy) czy jakieś grubsze tematy typu sprężarka itp. 200? 400? 1000? 100000000? Chodzi o sam koszt diagnozy (który będzie punktem wyjścia czy warto dalej ładować kase w to auto).

Oczywiście zadzwonię do mechanika i spytam, ale chcę mieć jakiś punkt odniesienia czy kwota która wolą nie jest z czapki. A może ktoś pracuje tu przy klinach albo ostatnio sobie tak diagnozował auto i się podzieli informacja #samochody #klimatyzacja #mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 6
@Joxek sama diagnoza może być nawet za darmo.
to już zależy od mechanika, na pewno podłączy komputer by sprawdzić czujniki ciśnienia.

jak czujnik jest dobry to zrobi nabijanie ze sprawdzeniem szczelności.
@Joxek jak słabo chłodzi to na 95% wina wycieku czynnika, tam nic więcej się nie dzieje. Kompresor siada dopiero jak ktoś jeździ bez czynnika, bo olej do smarowania kompresora jest zmieszany właśnie z czynnikiem. Tyle, że szukanie nieszczelności to już loteria, bo może być gdzieś na wierzchu i to robota na 2 godziny, a może być gdzieś pod deską rozdzielczą i może być na 3 dni. Nie daj się tylko zrobić w
@Joxek Też mam samochód z 2010 i przy takim samym problemie z klimą, to dwa razy sam ją dobijałem gazem kupionym w podstawowym zestawem. Jak pracowałem w warsztacie gdzie mieliśmy maszynę od testowania i napełniania klimy, to tak powolne wycieki, maszyna w żaden sposób nie była w stanie zdiagnozować.