Wpis z mikrobloga

@massejferguson: ostatnio zgubił mi się telefon na mieście i nawet nie był wyłączony tylko dane miałem wyłączone i nie mogłem ustalić lokalizacji,to jak zaszedłem to powiedział mi typ żebym #!$%@? i niech idę do operatora sieci może tam pomogą ha tfu jakoś morderców namierzą telefony ale zwykłego Polaka to #!$%@?ć i mandaty za maseczki pierwsze
@massejferguson: Pracowałem kiedyś w branzy, która z takimi sytuacjami miała doczynienia.
Wyglada to tak
Szukać nie bedą, bo namierzanie za posrednictwem numeru Imei, to opcja nie na tego typu sprawy.
To nie telefon skorumpowanego polityka, gangstera, terrorysty by w ten sposób szukać.
Zresztą, ten sposób nie pokaze który dom, która klatka schodowa.
Tylko do którego w danym momencie się loguje i po sile sygnału, jak blisko jest nadajnika.
Czyli precyzyjnie, ale
@massejferguson: Jak ktoś go znajdzie i sobie przywłaszczy (co jest przestępstwem), to tak. Ale nawet jeśli, to trochę sobie na niego poczekacie, więc bez wyrobienia nowej karty i kupna nowego telefonu się nie obejdzie.
@massejferguson: jak niby mają znaleźć wyłączony telefon? Serio to jest kawałek plastiku i elektroniki ale nie załączony więc niby skąd policja ma wiedzieć gdzie to jest? Kurde młody wykopek a starej ciotki słucha xD.
Oczywiscie, dzisiaj już nie pod baterią numer, bo baterie są najczęsciej niewyjmowalne, więc nalepka obok baterii

Mozna to zmienić, ale w oprogramowaniu pokaze się numer Boxa serwisowego, który ten numer zmieniał a boxy są sporzedawane i rejestrowane, nawet jak póxniej były odsprzedawane, to po nitce mozna dojść, kto zmieniał i za to jest wyrok


@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Żeby rozebrać jakikolwiek obecny telefon trzeba go grzać albo #!$%@?ć.
A numer IMEI, jeśli telefon ma
@massejferguson: 15 lat temu ukradli nam ze sklepu pierwszą wersje smartfonów (jakiś Asus). Miał on miejsce na karte sim oraz IMEI. Policja po dwóch miesiącach namierzyła gościa. Jak weszli do jego mieszkania to nawet zadzwonili na kartę która była włożona do niego. Telefon zaczął dzwonić z szafy