Wpis z mikrobloga

Z góry przepraszam za kolejny post z serii jak się nauczyć programować xD

Rzuciłem dobrze płatną pracę, żeby w końcu robić to co lubię. Chcę wejść w analizę danych, ale absolutnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Mam praktycznie zerowy background, ogarniam vba i excela, dodatkowo zawsze byłem silny z matmy ale to tyle jeżeli chodzi o to co mam do zaoferowania.

Generalnie problem mam taki, że nie wiem gdzie zacząć. Z tego co podpowiedział google to najpierw Python, później SQL, później samodzielne projekty i praca z wizualizacją. Pic rel ma sens z punktu widzenia osób, które rzeczywiście uczyły się od zera na własną rękę?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek tipy i źródła, bo internet jest zawalony radami jak zacząć tylko, że mam problem ze zweryfikowaniem czy są sensowne xd

#programowanie #korposwiat
Stolbilardowy - Z góry przepraszam za kolejny post z serii jak się nauczyć programowa...

źródło: Data_Analyst_Infographic_a48862c5a3

Pobierz
  • 12
@Stolbilardowy: grafika ma sens, ale zapomniałeś o statystyce, a to jest podstawa.

Aż się dziwię, że na grafice jest jako drugi punkt, a nie pierwszy, bo co związanego z zawodem zaprogramujesz jak nie znasz statystyki? :D

Do znalezienia pracy ogarnij punkty 1-5, jeśli nie pracujesz i jesteś w stanie poświęcać na naukę cały czas, to licz jakieś 6 miesięcy.

Pamiętaj też, że szukanie pracy to nie tydzień, ale przy dobrych wiatrach
@h0man: może i jestem xD to co robiłem do tej pory odbierało mi wszystkie siły, wypaliłem się konkretnie. Nie widzę szans, żeby się nauczyć czegoś po pracy jak kończę o 18 czy 19 i jedyne na co mam ochotę to odpocząć.

@sotilas nie dowiem się jak nie spróbuję.

@DonTom dzięki za rady. Nie spieszy mi się, jestem w o tyle dobrej sytuacji, że mogę sobie pozwolić na to, żeby nie pracować.