Wpis z mikrobloga

O właśnie sobie przypomniałem, że co do ustawy o obronę ojczyzny(ta, która niby pozwala przymusowo brać do woja cywili bez przeszkolenia), konfederaci zwycięsko pisali o piątce posłów z całego sejmu KTÓRA BYŁA PRZECIW(tłumacząc z konfederackiego: wstrzymali się xD).

Byli to posłowie Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza. Temat trochę zgasł, a ja jestem trochę spoźniony, ale jak to się zestarzało? Ano słabo, bo większość posłów z tej piątki już nie jest w konfederacji xD Trzon Konfederacji popiera obowiązkowy pobór wojskowy, mówił o tym choćby Braun, Bosak, Tuduj czy Mentzen, ale nie po 30 roku życia, bo pan doktur nie chce iść do woja, bo ma firmę.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #neuropa #bekazprawakow #konfederacja #polityka
  • 29
@Trixie: Nie mam czego bronić, wolałbym, żeby tego nie popierali, ale hipokrytami według mnie okazaliby się dopiero gdy gadaliby o tym jak każdy jest równy, ale jeśli chodzi o wojsko i umieranie w imię "obowiązku wobec ojczyzny" dotyczyłoby jednak tylko mężczyzn, tak jak to robi np. Lewica.
Pobierz Nighthuntero - @Trixie: Nie mam czego bronić, wolałbym, żeby tego nie popierali, ale ...
źródło: bc3c5a2254f77529787fce49859840f74ca6b0b85dcc491c2bb20f5cae3f3669
@Nighthuntero: no właśnie, taki mechanizm damage control mają często wyborcy korwina/konfederacjii, że nawet jeżeli niekoniecznie się z czymś zgadzają z liderami partii(dzisiaj to pewnie już sporo rzeczy) to robią whataboutism o xyz. No nic, nie oceniam.