Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #nieruchomosci czy zdarzyła się komuś z Was sytuacja w której pośrednik nieruchomości nie wspominał nic o prowizji od kupującego i próbuje ją wcisnąć przy podpisaniu umowy rezerwacyjnej? Znalazłem mieszkanie, złożyłem ofertę ale pośrednik (niesamowicie parszywy typ swoją drogą) próbuje mi wcisnąc na siłę umowę rezerwacyjną mimo że zaznaczyłem że chcę podpisywać od razu umowę przedwstępną i to w miarę szybko. Jak sobie z czymś takim poradzić? Nie podpisywałem żadnej umowy z pośrednikiem.
  • 6
@IKnowThings: z ciekawości jakie miasto? jak jakieś duże, to może znajdę ci numer do właściciela, opowiesz mu co fajnego robi agent :) ogólne zachowanie patologiczne i nie zgadzaj się. umowa pośrednictwa powinna być podpisana na 1 spotkaniu, nie na etapie umowy notarialnej.
@IKnowThings: tak, ale z racji tego że ogarnia mi wszystkie dokumenty od działki to mu powiedziałem że jak wynegocjuje zejście z ceny o tyle, ile wynosi prowizja, to mu ją odpalę, no i się udało bo sprzedającemu się spieszyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)