Wpis z mikrobloga

No ogólnie jak można dymać frajerów, to trzeba to robić. W ten sposób się robi najlepszy hajs. Nie uczciwą pracą, tylko dymając ludzi, którzy mają więcej kasy niż rozumu. Była (może wciąż jest) firma, która sprzedaje jajka po 20 złotych za sztukę i ludzie to kupują. Dlaczego tak drogo? Bo kury są karmione zgodnie z fazami księżyca i słuchają Mozarta.

https://smaker.pl/informacje-najdrozsze-jajka-w-polsce-20-zl-za-sztuke,1899245,a,.html

Gdyby to śniadanie kosztowało 100 złotych, to wciąż byliby ludzie, którzy
@Thunderlane: no ale też z drugiej strony nie zrobi Ci tego wszystkiego za 6 zl jak w niemczech jeśli bysmy przykładali wartości 1 do 1. Sam nie wiem jak musiałbym wyliczyć takie śniadania - przecież za 15 zł czyli połowe to musiałby 800 jajecznic w miesiącu sprzedać, żeby zarobić na kucharza za trudnionego za minimalną ;p
Panie 4,50zł za składniki to cena musi taka być ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: ale wiesz że kelner, kucharz i właściciel lokalu muszą jeszcze na tym zarobić a koszta z roku na rok rosną (zusy, wynajem lokalu)

śniadanie no-limit w hotelu we Francji, która jest jakieś 3x droższa od Polski, 12 euro


@Ogau: hotel to ttrochę inna sprawa, w hotelu też za 50-80zł masz nolimit i masz na prawdę ogromny wybór można wybierać i przebierać w tym co chcesz zejść już o piciu nie mówiąc i jesz oraz pijesz ile chcesz. Więc w jak i wspomnianej przez Ciebie francji, tak samo jest w i polsce.
@Viking-: byku nie wiem czy ty nie znasz realiów ale pewnie tak bo zrobienie jajecznicy według przepisu tego co stosują w większości resteuracji z gwiazdka michelin trwa całe 4minut to powiedzmy że z ogarnieciem po sobie to 6min więc koszt czasu pracy kucharza to całe 2.5zł, a co składników to zrobienie jajecznicy według przepisu gordona ramseya to bedzie 3 jajka to już powiedzmy 3zł 1/3 śmietanki to będzie 3zł cała więc
Juz zlecieli się usprawiedliwiający łupienie ile wlezie na cenach czegokolwiek. ostatnio byłem w Niemczech i w jakiejś całkiem ładnej knajpce że śniadaniową ofertą za jajecznicę z 3 jajek, pieczywo z masłem i jakieś ozdobne warzywa zapłaciłem 6€ z kawałkiem. czyli w zasadzie tyle samo co u biednego polskiego pszetsiembiorcy co to od 20 lat dokłada do interesu i jego wspaniały biznes jest zabijany przez to że musi zapłacić załodze trochę więcej niż
jako inny przykład podam ci sieciówki takie jak mcdonald's albo starbucks. w niektórych lokalizacjach zysk jest zerowy albo nawet na minusie, ale nadal utrzymywanie danej lokalizacji się opłaca całościowo dla marki


@pekak: reszty nie komentuję, bo gadasz głupoty, ale do tego mógłbyś podać źródło, bo ciekawe
@Marczeslaw bardzo dobrze, tak trzymać, jeszcze trzeba podnieść bo to jest za mało!
Chłop tu ostatio 10 tysięcy zarobku i mu do pierwszego nie starcza, to już widzę jak idzie na taką jajeczniczke za 40 zł.
Ba, jajecznicę to sobie zrobi sam w domu, nawet lepszą, a w restauracji to by można zjeść coś egzotycznego np te keto placuszki albo hałke z kaszanka za, już za chwilę, 50 zł.

50 no bo
@Marczeslaw:

śniadanie no-limit w hotelu we Francji, która jest jakieś 3x droższa od Polski, 12 euro, a tutaj Polaczki potrafią usprawiedliwić 30zł za 3 jajka xD


Panie 4,50zł za składniki to cena musi taka być ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: wszystko fajnie, tylko panowie to nie jest tak że jajka kosztują 4.5 a 25 zł to zysk xD Przeciez trzeba doliczyć pozostałe składniki + cenę gazu/prądu,
śniadanie no-limit w hotelu we Francji, która jest jakieś 3x droższa od Polski, 12 euro, a tutaj Polaczki potrafią usprawiedliwić 30zł za 3 jajka xD


@Ogau:

dasz linka?

Rozumiem, ze przychodze z ulicy, place 12 ojro i mam jedzenie non limit na sniadanie? Czy moze to jest doplata do calosci uslug za ktore placisz w tamtym miejscu i zeby zjesc sniadanie za 12 ojro, najpierw musisz zaplacic za nocleg?
@Marczeslaw: śniadanie no-limit w hotelu we Francji, która jest jakieś 3x droższa od Polski, 12 euro, a tutaj Polaczki potrafią usprawiedliwić 30zł za 3 jajka xD


@Ogau: ciekawe w jakim xD Chyba w Ibis budget.

No i to jest cena dla gości czy z ulicy? xD Bo na pewno nie dla gości z ulicy, tylko bulisz grubą kasę za nocleg i masz dodatkowo śniadanie.