Wpis z mikrobloga

co myślicie o Hołowni? założenia ruchu może i fajne, że proobywatelsko, promowanie demokracji bezpośredniej itd.
Ja mam jednak dwa problemy z człowiekiem:
1) jest niesprawdzony. Gość idzie na starcie z pisem i Kaczyńskim który zjada go politycznym doświadczeniem. Nie bardzo widzę jak mógłby rozegrać kaczora w kluczowych momentach, ostatni incydent w czasie glosowania ws. ustawy o SN tzn. wyłamanie sie mimo umowy z resztą opozycji tylko pogłębia moje wątpliwości.
2) ma historię bycia dość ortodoksyjnym katolikiem. Po doświadczeniach z 2015 (Duda) i 2020 (Bosak) należy zauważyć, że tamci kandydaci skutecznie schowali swoje średniowieczne poglądy i w ten sposób zdobyli dużo głosów. Obawiam sie tego samego u Holowni, który przedstawia siebie jako oswieconego centryste, ale po uzyskaniu mandatu moze zacząć realizować twarde postulaty kościelne. Katechizm kościoła katolickiego oraz stanowiska JPII w różnych sprawach jasno sugerują, iż prawdziwy katolik ma OBOWIĄZEK realizacji ładu katolickiego w życiu publicznym. Hołownia doskonale to rozumie, bądz co bądź jest niedoszłym zakonnikiem.
#polityka #4konserwy #holownia
  • 12
@dozerman230: Hołownia chyba powoli zdaje sobie sprawę z tego że jego ruch polityczny odchodzi w niebyt.
O ile przed powrotem Tuska faktycznie można było odnieść wrażenie że P2050 urasta na silnego gracza na arenie politycznej, tak teraz popadła całkiem w marazm, a po Hołowni widać wyczerpanie i brak chęci do działania. Już nie sypią nowymi pomysłami jak z rękawa (pamięta ktoś jeszcze "Jaśminę"?), jedynie dryfują biernie i nie potrafią się określić.
@dozerman230:
1. No i miał rację porównaniu z resztą opozycji. Poprawki senatu zostały odrzucone, a Duda zamiast ustawę podpisać lub zawetować to wysłał ją do zamrażarki w TK. Pieniędzy z KPO jak nie było, tak nie ma i nie będzie. Opozycja zamiast szantażować Kaczyńskiego mówiąc, albo porządna ustawa i razem odrzucamy weto prezydenta (oczywiście jeżeli ją nie odeśle do TK), albo sami próbujcie przepchać tę ustawę, bo my wam nie pomożemy
@HrabiaTruposz: Ale to jest niestety w dużej mierze jego wina. Nigdy nie zrozumiem tego gównianego, polskiego fenomenu partii jednej twarzy jeszcze z nazwami w których daje się nazwisko lidera. Jak dotąd każda z nich źle kończyła. Miał na tyle czasu aby dobrać sobie i ułożyć zespół ludzi, którzy są wyraziści i ich widać w mediach, tak żeby opinia publiczna zaczęła o tym ruchu myśleć faktycznie jak ruchu, grupie ludzi o pewnych
przeciętny Kowalski zapytany na ulicy czy rozpoznaje kogoś innego niż Hołownia z tej jego partii prawdopodobnie nie wymięliby żadnego nazwiska


@niecodziennyszczon: Powiem więcej, wydaje mi się że nawet osoby co trochę interesują się polityką miałyby z tym problem xD Sam jestem w stanie na poczekaniu wymienić tylko Muchę i Gill-Piątek, z czego ta druga ostatnio opuściła szymkowe poletko.
Większość partii politycznych stawia na wyraziste osobowości, tylko w Polsce 2050 i PSLu