Wpis z mikrobloga

Ciągle słyszę od konfederatów, że PiS i PO cały czas tylko się wymieniają władzą, więc postanowiłem sprawdzić od ilu lat ciągnie się ten okropny proceder. Otworzyłem więc artykuł na Wikipedii o Platformie Obywatelskiej, ale chyba jakiś wadliwy jest, bo twierdzi, że PO miało władzę tylko w jednym okresie 2007–2015 i ani wcześniej ani później nie rządzili. Kuce podajcie jakieś lepsze źródło, bo nie mogę znaleźć reszty tych rządów PO :((

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #neuropa #polityka
  • 30
@strfkr: każda partia się deklaruje jako idealna. PiS to już w ogóle mówi, że jest w pytę cały czas. Konferencja też ma idealny plan. Są jak juniorzy, którzy myślą, że wszystko pójdzie gładko. A prawda jest taka, że świat nie jest czarno-biały i trzeba podejmować różne decyzje.

Dobra decyzja to nie koniecznie taka, która się podoba opinii publicznej.
@strfkr Ryje z pierwszych stron gazet swiecą na nich od czasu okrągłego stołu. Co chwila pod inną banderą. Dlaczego Mojżesz krążył po pustyni 40 lat zanim doszli do ziemi obiecanej? Żeby stare pokolenie nie mieszało młodym w rządzeniu. Do 40 lat po okrągłym stole jeszcze troszkę brakuje.
ale PiS=PO to trwając już wiele lat akcja mająca na celu wyrównać w opinii publicznej opinie obu partii na korzyść pisu.


@Ryshe: Nie, ostateczny cel tego zrównania jest zrównanie ich razem do ścieku i spłukanie w toalecie sejmowej, żeby dać innym wreszcie szansę, natomiast tutaj na wykopie co cztery lata cyklicznie przed wyborami naganiają na wybór jednej partii, żeby przypadkiem druga nie wygrała i z tego robi się błędne koło.
Może bardziej chodziło o to, że ci sami ludzie się wymieniają, a nie partie? Partia to tylko narzędzie, które się modyfikuje, tworzy, usuwa, przekształca. Wcześniej był np. AWS.


@chlodna_kalkulacja:

Ilu ważnych polityków z lat 90-tych jest obecnie ważnymi politykami? Tusk, Kaczyński, Miller (chociaż to już emeryt dorabiający w Brukseli) i kto niby jeszcze?