Wpis z mikrobloga

Śmiech mnie bierze jak oglądam te wysrywy detajlerów którzy udowadniają, że nawet umycie szyb w aucie to jakaś tajemna sztuka.

Powłoka ceramiczna za 4-8k. Żywotność 5 lat. Tak po pół roku jak, by nic nie było. Raz w roku konieczne odnowienie zabiegu. Czyli położenie nowe warstwy $.

Folie koloryzujące. Super do czasu jak trzeba zdjąć i wyjdzie jak pocięty jest lakier i ile ubytków bezbarwnego zrobiła przy zdejmowaniu. Przy okazji zakładania w wielu miejscach lakier zostanie przegrzany opalarką co uszkodzi jego strukturę.

Folie bezbarwne. Droższe niż lakierowanie, chroni tylko przed rysami. Mała wgniotka sorki. Folia do zdjęcia i znów zakladaj $$$. Do tego wszystkie bolączki ww.

Mycie detaligowe. Trzymajcie mnie. Gąbka szampon samochodowy i szlauch.

Najlepsze co można zrobić autu to jak zachodzi potrzeba to lekka polerka i aplikacja wosku raz na pół roku. Cała reszta to wyciąganie od frajerów kasy jak dziadków na magiczne garnki. Pranie wnętrza polecam samemu na wypożyczonym odkurzaczu i delikatnej szoteczce na wkretarce. Koszt max 250zł z chemią.

Bubsy3D - Śmiech mnie bierze jak oglądam te wysrywy detajlerów  którzy udowadniają, ż...

źródło: temp_file.png3014154593509995097

Pobierz
  • 109
@Foxio w tym miejscu to i u mnie jeszcze działa.

tam gdzie lakier jest narażony na piasek czy błoto pośniegowe przy wyższych prędkościach z ceramiki nie zostaje nic w kilka miesięcy.
Nie powiem fajna lektura, jest się z czego pośmiać. Ja dziś za to zarobiłem przy niedzieli 500 zł na detailingach xD

Polerka lamp + powłoka na felgi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@open_or_die: Ale tak wygląda (zrzut wody) wygląda całe auto ( ͡° ͜ʖ ͡°) - no chyba, że mam wrzucić kolejne auta?

Czyli gdzie Twoim zdaniem? Z mojego doświadczenia, hydro (zrzut wody) siada najszybciej w dolnych partiach drzwi zaraz za kołem oraz tylny zderzak/klapa (czyli te miejsca, które są zwykle najbrudniejsze).

Brak hydro =/= brak powłoki. Czasami po prostu trzeba umyć auto ręczenie i raz na jakiś czas
Ciekawa lektura, można się pośmiać. A ja dziś polerka lamp i ceramika na felgi, wczoraj odszczurzenie felg i powłoka, mycie samochodu i wpadło 1160 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
vlodek2532 - Ciekawa lektura, można się pośmiać. A ja dziś polerka lamp i ceramika na...
@Bubsy3D: Raz jechaliśmy do Chorwacji z jednym kolegą, który ma fioła na punkcie detailingu jego samochodem. Podczas jazdy na autostradzie wiadomo, calą szyba #!$%@? owadami, płyn i wycieraczki nie dają rady. Więc podczas tankowania biorę tą myjkę do szyb i chcę wyczyścić robactwo. Podniósł się krzyk, że nieee, powłoka jest na szybie i zniszczę ją tą myjką xD Tam i z powrotem jechał z #!$%@?ą szybą, bo powłoka xDD