Wpis z mikrobloga

Śmiech mnie bierze jak oglądam te wysrywy detajlerów którzy udowadniają, że nawet umycie szyb w aucie to jakaś tajemna sztuka.

Powłoka ceramiczna za 4-8k. Żywotność 5 lat. Tak po pół roku jak, by nic nie było. Raz w roku konieczne odnowienie zabiegu. Czyli położenie nowe warstwy $.

Folie koloryzujące. Super do czasu jak trzeba zdjąć i wyjdzie jak pocięty jest lakier i ile ubytków bezbarwnego zrobiła przy zdejmowaniu. Przy okazji zakładania w wielu miejscach lakier zostanie przegrzany opalarką co uszkodzi jego strukturę.

Folie bezbarwne. Droższe niż lakierowanie, chroni tylko przed rysami. Mała wgniotka sorki. Folia do zdjęcia i znów zakladaj $$$. Do tego wszystkie bolączki ww.

Mycie detaligowe. Trzymajcie mnie. Gąbka szampon samochodowy i szlauch.

Najlepsze co można zrobić autu to jak zachodzi potrzeba to lekka polerka i aplikacja wosku raz na pół roku. Cała reszta to wyciąganie od frajerów kasy jak dziadków na magiczne garnki. Pranie wnętrza polecam samemu na wypożyczonym odkurzaczu i delikatnej szoteczce na wkretarce. Koszt max 250zł z chemią.

Bubsy3D - Śmiech mnie bierze jak oglądam te wysrywy detajlerów  którzy udowadniają, ż...

źródło: temp_file.png3014154593509995097

Pobierz
  • 109
@Bubsy3D mieszkam z 300m od firmy która jeszcze niedawno reklamowała się jako Myjnia samochodowa. Pracują tam dwie kobiety, a klientami są same luksusowe samochody. Jakoś dwa lata temu właściciel zmienił szyld na Detailing, a auta dalej myte są w ten sam sposób.
@Bubsy3D daj spokój, to są ludzie, którzy zainwestowali w biznes, na którym idzie #!$%@? zarobić i muszą robić tą gówniana reklamę żeby nie paść na cycki. Jak im klient wjeżdża na warsztat to klaszczą dupami bo w końcu jeleń się trafil
a najlepsze jak klientami tych "detailingowców" są posiadacze Audi A4 rocznik 2003


@paniejanuszu: Nieprawda, zrobiła się jakaś dziwna moda, że foliowanie to must have w nowym aucie i potem każdego dnia widzę na grupach takie cesje leasingów, ze ktoś przejechał 5k i już pozbywa się auta, a wcześniej zrobił detailing i folię/ceramikę za kilkanaście tysięcy xD
@Bubsy3D
Spostrzeżenia trafne, ale przykład z dupy, bo to jest akurat jeden z niewielu, który pokazuje domowe sposoby na niektóre problemy niedzielnego posiadacza samochodu.

Ma swój sposób nagrywania, ale gdyby nie darł mordy, to by nie miał zasięgów, za czym idąc mniej osób by skorzystało.

A hobby takie samo jak każde inne.
@Bubsy3D można samemu wydać 200 PLN na komplet dobrych środków adbl i jedziesz lepiej niż detailingowoec, kupiłem też odkurzacz piorący, oblece 2 auta i sofę i zakup się zwrócił...
@Bubsy3D mnie #!$%@? jak obejrzałem odcinek detailerow polecanych przez m4k, kiedy mówili że śnieg z auta to zgarniać tylko ręcznikiem, nigdy szczotką ( ͡º ͜ʖ͡º)
Trzeba zrobić krok w tył i zaśmiać się nad kultem samochodu jaki panuje w tym kraju. Nie ważne czy to #!$%@? audi czy jakaś chabeta ze średniej półki. Głaskanie, całowanie codzienne oglądanie i dotykanie. 90% tematów rozmów z taką osoba absorbuje to jaki ten samochodzik jest fajny. Detailing, sprzątanie. kupowanie szrotów do bagażnika aby leżały i zbierały miejsce. Takiego czczenia samochodziku nawet nie ma w krajach 4 świata gdzie auto = narzędzie
@tochybaananas: ale sie wysliles na madre slowa. doskonale wiem o co chodzi i #!$%@? ci do tego co robie w wolnym czasie. sam nie zrozumiales tego co napisalem bo wysrales sie o to ze w weekend MOGE ALE NIE MUSZE ogarnac sam sobie auto. i kto tu nie zrozumialam prostej PARABOLI? XDDDDD