Wpis z mikrobloga

Słuchajcie idzie wiosna i chciałbym odświeżyć swój samochód (Honda, 8 lat, czarny metalik). W środku mam jasną tapicerkę, przejadę ją odkurzaczem piorącym, wyczyszczę plastiki to luz, natomiast co polecacie do zamaskowania/ usunięcia drobnych rysek z lakieru, odświeżenia aluminiowych felg i przednich reflektorów? Spolerować wszystko ręcznie? Jeżeli tak to jakimi środkami waszym zdaniem? Na rynku tego pełno, liczę że coś polecicie. Do dwóch większych rys kupiłem lakier, zaprawkę w kolorze. #motoryzacja #detailing #cardetailing
  • 5
@GreatSolidUser: Najpierw sprawdź te ryski czy są w lakierze bezbarwnym czy już się przebiły do podkładu. W tym celu popsikaj wodą to miejsce i jak "zniknie" kiedy jest mokre to znaczy że można to spolerować i nie trzeba robić zaprawki. Jeśli chciałbyś to robić samemu bo to ręcznie to będzie nie tak łatwo, przydałaby Ci się maszyna polerska, nawet najtańsza. Do tego bierzesz jakiś średnio twardy pad polerski i średnio tnącą
@Czysta-Bryka_pl: super, dziękuję za porady, ryski są płytkie, po nawilżeniu ich nie widać, felgi chciałbym porządnie wymyć, od wewnątrz są uwalone okładziną klocków, trochę płynem hamulcowym. Reflektory są już nieco zamglone, na Allegro widzę dużą popularność zestawów do regeneracji z HS i K2. Z ADBL miałem glinkę i byłem zadowolony, dzięki za polecenie pasty od nich.
@GreatSolidUser: w takim razie ryski pewnie się uda ładnie spolerować :) jeśli felgi trzeba porządnie umyć a te zabrudzenia są zapieczone, szczególnie od środka to ja bym radził wjechać jakimś kwasem do felg, dużo szybciej pójdzie niż typowym deironizerem. Z tym, że z kwasami trzeba uważać, nie zostawić do wyschnięcia, nie pracować w słońcu, na rozgrzanej feldze.

Też słyszałem, że zestaw z K2 daje radę więc również mogę polecić :) Black